⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Aradığınız Modele Uygun Şarj Aletleri Evkur'da

Şarj Aletleri ve Kablolar

Şarj aleti ya da başka bir şekilde adlandırılacak olursa şarj cihazı, prize takılı olmadan kullanılan elektronik cihazları şarj etmeyi sağlayan bir cihazdır. Şarj aleti bir ucu prize, diğer ucu ise kullanıcının şarj etmek istediği elektronik cihaza takılarak kullanılır. Prize takılan şarj aleti, prizden aldığı elektriği uygun bir forma dönüştürerek şarj edilmek istenen cihaza aktarma görevini görür.

Tamamını Göster

Şarj Aletleri ve Kablolar

 

Şarj aleti ya da başka bir şekilde adlandırılacak olursa şarj cihazı, prize takılı olmadan kullanılan elektronik cihazları şarj etmeyi sağlayan bir cihazdır. Şarj aleti bir ucu prize, diğer ucu ise kullanıcının şarj etmek istediği elektronik cihaza takılarak kullanılır. Prize takılan şarj aleti, prizden aldığı elektriği uygun bir forma dönüştürerek şarj edilmek istenen cihaza aktarma görevini görür. Şarj aletleri adaptörün cinsine, prize giriş ucunun şekline, şarj kablosunun malzemesine, şarj kablosunun giriş ucuna ve kablolu olup olmamasına göre çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. Evkur, şarj aleti ve şarj kablosu çeşitleri ile kullanıcılara istedikleri şarj etme ürünlerini kolaylıkla bulma fırsatını sunmaktadır. Evkur, çok çeşitli şarj etme ürünlerinin yanında kullanıcılara taksitli ödeme ya da kredi kartsız taksitli alışveriş olanaklarından yararlanma imkânı sunmaktadır.

 

Şarj Aleti Girişleri

 

Şarj aletleri kullanıcıların şarj etmek istedikleri elektronik cihazın bataryası ve türüne göre çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. Şarj aletleri; bilgisayar, telefon, kulaklık, ses kayıt cihazı, mikrofon, akıllı saat ve taşınabilir şarj cihazlarını şarj edebilir. Şarj aletleri, kullanıcının kullanacağı bu tür ürünlere göre farklı form, batarya ve şekillerde olabilmektedir. Örneğin dizüstü bir bilgisayar şarj etmek isteyen kullanıcıların kullandıkları şarj aleti ile bir telefon şarj etmek isteyen kullanıcıların kullandıkları şarj aletleri farklıdır. Şarj aletleri, gösterdikleri farklılıklara göre kullanıcıların şarj etmek istedikleri elektronik cihazlara girişi sağlayan farklı tip girişlere sahiptirler. Bu girişler; micro usb, usb type c, lightning, ince uçlu ve kalın uçlu şarj girişleri olarak sıralanabilir. Kullanıcılar, elektronik cihazlarının giriş uçlarına göre şarj aleti seçimi yapmaktadırlar.

 

Şarj Kablosu Çeşitleri

 

Şarj kabloları ise şarj aleti ile kullanıcıların şarj etmek istedikleri elektronik cihazlar arasındaki enerji transferini sağlayan kabloların genel adıdır. Şarj kabloları yapıldıkları dış malzeme, iç malzemede kullanılan materyaller ve elektronik cihaza girişi sağlayan uç tiplerine göre farklılık gösterebilirler. Şarj kablosu uçları da micro usb, usb type c, lightning, ince uçlu ve kalın uçlu olarak farklı tiplerde satışa sunulmaktadır. Micro usb şarj kablosu alt kısmı düz ve oval şeklinde bir uca sahip olan şarj kablosu çeşididir. Usb type c, günümüzde yeni çıkan akıllı telefonların birçoğunda kullanılan ve micro usb ye göre daha hızlı enerji aktarımı yapabilen bir şarj kablosu türüdür. Şarj kablosuna sahip olan şarj aletlerinin yanı sıra son zamanlarda şarj kablosuna sahip olmayan kablosuz şarj aletleri satışa sunulmaktadır. Kablosuz şarj aletleri genellikle sabit bir zemine konan bir mekanizma halindedir. Sabit zemine konan ve şekil itibariyle farklılık gösterebilen şarj aletinin üzerine kablosuz şarj desteği olan elektronik cihaz konulur ve şarj etme işlemi herhangi bir kablo olmadan başlar.

 

Şarj Aleti Seçimi

 

Taksitli şarj aletleri ve kablolar kullanıcılar tarafından Evkur’da kolaylıkla bulunabilir. Kullanıcıların şarj aleti ve şarj kablosu seçiminde dikkat etmesi gereken en önemli unsur şarj etmek istedikleri elektronik cihaza en uygun olan şarj aletinin hangisi olduğudur. Üretim yılının üzerinden belirli bir süre geçmiş olan elektronik cihazlar genellikle micro usb girişe sahiptir ve kullanıcıların buna uygun bir şarj aleti tercih etmeleri gerekmektedir. Son zamanlarda üretilen cihazlar ise type c giriş kısmına sahiptir. Kullanıcılar, şarj etmek istedikleri elektronik cihaz kablosuz şarjı destekliyor ise şarj aletlerini kablosuz şarj aletleri arasından da seçebilirler. Şarj aletleri ve kablolar Evkur’da uygun fiyatlı şarj aletine ihtiyaç duyan kullanıcıları bekliyor. 

 

Özeti Göster