⇡ Başa Dön
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
Ürün bulunamadı.
FİLTRELE
En İyi Şehir Bisikleti Modelleri Evkur'da!

Hayata hareket katan şehir içi bisikletler yüzyılı aşkın süredir insan hayatına dinamiklik kazandıran araçlardandır. Dünyada en çok satılan bisiklet tipi, şehir bisikletidir. Şehir içi yakın ulaşım yerlerine seyahat olanağı veren bisikletler insanlar tarafından vazgeçilmez ulaşım araçlarından olmuşlardır. İnsan dinamik enerjisiyle hareket eden bisikletler bedensel ve zihinsel olarak, faydalı kullanım aracı olarak bilinirler. 7’den 70’e tabiri tam olarak bisiklet kullanma yaşı için kullanılabilir. Bugün erkek, kadın ve yaş gruplarına göre üretilmiş çeşitleri olan bisikletlerin büyük kentlerde kullanılmaya elverişli modelleri şehir içi bisikletlerdir. 13-15 yaş üzeri kullanabilir modelleri olan şehir içi bisikletleri uzun yıllar kullanılabilecek şekilde tasarlanmışlardır.

Tamamını Göster

Hayata hareket katan şehir içi bisikletler yüzyılı aşkın süredir insan hayatına dinamiklik kazandıran araçlardandır. Dünyada en çok satılan bisiklet tipi, şehir bisikletidir. Şehir içi yakın ulaşım yerlerine seyahat olanağı veren bisikletler insanlar tarafından vazgeçilmez ulaşım araçlarından olmuşlardır. İnsan dinamik enerjisiyle hareket eden bisikletler bedensel ve zihinsel olarak, faydalı kullanım aracı olarak bilinirler. 7’den 70’e tabiri tam olarak bisiklet kullanma yaşı için kullanılabilir. Bugün erkek, kadın ve yaş gruplarına göre üretilmiş çeşitleri olan bisikletlerin büyük kentlerde kullanılmaya elverişli modelleri şehir içi bisikletlerdir. 13-15 yaş üzeri kullanabilir modelleri olan şehir içi bisikletleri uzun yıllar kullanılabilecek şekilde tasarlanmışlardır. En iyi şehir içi bisiklet modellerini Evkur’dan 24 aya varan taksitle hiç peşinatsız, kredi kartsız avantajlarıyla satın alabilirsiniz.

 

Pedallı bisikletlerin günlük hayatta en kullanışlı modelleri şehir bisikletleridir. Üzerine her türlü bisiklet aksesuarı takılabilecek nitelikleri olan şehir içi bisikletlere kişisel tercihlere göre eklentiler yapılabilmektedir. Kinetik enerjiyle hareket eden şehir bisikletlerinde pedal kullanımıyla hareket esastır. Denge unsurunun ön plana çıkmasıyla hareket sağlanan bisikletleri kullanmak birkaç deneme sonrası sağlanacak kadar kolaydır. Okul çağlarındaki çocukların merakla ilk kullandıkları taşıtlardan olan bisikletler heyecan verici sürüş deneyimiyle bilinmeyen bazı kabiliyetlerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Kişisel özgüvenin kazanılmasına yardımcı bir aktivite olan bisiklet sürmek bireyin sosyalleşmesine de katkıda bulunur.

 

Okul çağlarında kazanılan ilk bisiklet sürme deneyimleri farklı çevrelerden arkadaşlık kurmaya olanak verir. Bisikletler şehir içinde bazen posta ve kargo hizmetlerinde gazete ve dergi dağıtımı gibi hizmetlerde kullanılabilirler. Kısa mesafeli kurye işlemlerinde kullanılır.

 

Bisikletlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olması uzun yıllar sağlıklı kullanım adına önemlidir. Bisiklet sürerken sağ ve sola dönüşlerde el ile işaret vermek durulması gerekiyorsa dur işaretlerini yapmak trafiği tehlikeye atmamak ve olası kazalara yol açmamak adına gereklidir. Güvenli sürüş için olası yaralanmalara karşı kask, dizlik ve eldiven kullanımı koruma sağlamış olur. Kazaya sebebiyet vermemek adına ayak bilek çevresinde sarkan kumaş ip pantolon paçası gibi hareket eden parçalar olmamasına özen göstermelidir ayak bileğinde takılı zincir saçaklı çorap gibi unsurlar kazaya yola açabilir. Hareketli bisiklet çevresinde zincir ve dişli çarklara takılacak eşyalarla durulmaması gerekir.

 

Şehir Bisikleti Özellikleri

 

Tüm yerleşim yerlerinde yakıt veya pil enerjisi istemeden kullanılabilen bisikletler en çok tercih edilen kişisel ulaşım taşıtlarındandır. Bisiklet ayak hareketiyle pedal çevrilerek zincirli dişli çarkın tahriki sağlanır. Çark dönmesi tekerin hareketini sağlar ve bisiklet kullanılmaya başlanmış olur.

 

Bisikletler ana gövdesi alüminyum alaşımlı veya demir profilden imal edilmiştir. Bisiklet bileşenlerin ortak tutunma noktasına kadro ismi verilir. Şehir bisikletlerinin teker ölçüsü 26/ 28 inç olarak değişebilmektedir. Ön ve arka teker gidona bağlı fren sistemiyle kumanda edilebilir. Teker üst kısmını çevreleyen siperlikler bisikletlerde çamurluk olarak adlandırılır. Sulu zeminlerde özellikle etkili çamurluklar ön ve arka teker üstlerinde bulunurlar. Ön ve arka bisiklet çamurluğu üzerinde far veya bisikletler için üretilmiş uyarı reflektörlerinden olabilir. Şehir içi bisikletlerin bir özelliği de ön ve arka teker üzerinde taşıyıcılarının olabilmesidir. Arka sele taşıyıcılar sele boyutlarındaki paketlerin bağlanarak taşınabilmesine olanak verir yapıda üretilmiştir. Ön gidona bağlı taşıyıcılar ise mini sepetler şeklinde olabilirler. Bisiklet üzerindeki aksesuarlar modele göre değişebilir. Bu sebeple şehir bisikletleri modellerindeki aksesuarlar bisikletlerin satışında farklılıklar gösterebilir. Bisikletin düz ve meyilli yolarda daha rahat sürüş kolaylığı için vites sistemleri kullanılır. Gidon üzerinden değişen vites aşamaları değişen yol şartlarına göre yükseltilip alçaltılarak rahat sürüş elde edilir. Arka tekere bağlı vites dişlileri gidona bağlı kumandadan kontrol edilir. Şehir bisikletlerinde lastik pompası ve su matarası bisiklet kadrosu üzerine portatif olarak eklenebilir. Kadın şehir bisikletlerinde kadro orta düz direği eğri olarak tasarlanmıştır. Kadın kıyafetleri düşünülerek tasarlanmış modelleri bayanlar için sürüş kolaylığı sağlamış olur. Erkek şehir bisikletlerinde ise kadro orta direği düz devam eder. Kadın ve erkek bisikletler de teknik açıdan farlılık yoktur. Oturum sele yeri çoğu bisikletlerde ayarlanabilir niteliklerdedir. Sele boyunun basit bir şekilde ayarlanabilir olması anahtar gerektirmemesi kolay kullanım sağlar. Selenin yerden yüksekliği ayakucu ile pedal çevirebilir seviyede olması selenin maximum yükseklik seviyesi olarak düşünülebilir. Bisikletin trafikte fark edilmesine olanak veren reflektörler bulunmalıdır. Ön ve arka tekerlekte olabilen reflektörler arkada sağ ön tekerde ise sol tarafa konumlandırılmalıdır. Bisikletlerde gidon önünde ve sele arkasında reflektör mutlaka olması gerekir.

 

En İyi Şehir Bisikleti

 

En iyi şehir bisikletleri aynı zamanda kullanıcıya her bakımdan kolaylık suna, sürüş fırsatı sağlayan bisikletlerdir. Bisikletlerin güvenle yıllarca kullanabilmek öncelikle bu işle tecrübeli tanınmış marka ürünlerle ilgilenmekle başlamalıdır. Zengin yedek parça ve servis fırsatı veren firmaların ürünleri bisiklet bakımı ve aksesuar temini bakımından da önemlidir. Bisikletlerin sağlam yapıda olması önemli bir ayrıntıdır. Kadro yapısı kalın demir olan bisikletler oldukça ağır hareket ederek özellikle güçlü yapıda olanların rahat edebileceği bisikletlerdir. En iyi şehir bisikleti gövdesi alüminyum olan hafif bisikletlerdir. Bisikletin sağlam ve hafif olması kullanıcılar için elzemdir. Şehir bisiklet teker yapısı asfalt ve taş zemin yapısına uygun olmalıdır. Yarış bisikletleri kadar ince, dağ bisikletleri kadar geniş olmaması gereken şehir bisiklet lastikleri orta kalınlıkta olması idealdir. Oturum sele yeri çoğu bisikletlerde ayarlanabilir niteliktedir. Sele boyunun basit bir şekilde ayarlanabilir olması anahtar gerektirmemesi kolay kullanım sağlar. Selenin yerden yüksekliği ayak ucuyla pedal çevirebilir seviyede olması selenin maksimum yükseklik seviyesi olarak düşünülebilir. Şehir bisikletlerinde kilitli zincir kullanmak yaygın olarak görülmektedir. Sağlam yerlere gövdesinden zincirlenerek devrilmelere karşı güvene alınmış olur.

 

Şehirde Güvenli Bisiklet Kullanımı

 

Kişisel becerilerle kullanılabilen bisikletler kullanılacak yere göre üretilen modelleri olan motorsuz taşıtlardır. Sürücü belgesi ve taşıt plakası olmadan kullanılan bisikletlere trafik tescili gerekmemektedir. Trafik kanunlarına göre bisikletler yolda sağ şerit kullanabilen taşıtlardır. Trafikteki taşıtların uyması gereken bütün kurallar, bisiklet sürücüleri için geçerlidir. Trafik kurallarına uymadan yapılacak bisiklet kullanımı cezai yaptırıma tabidir. Her ne kadar cezai yaptırım ücretleri kişiye göre az veya çok olsa da önemli olan kendi sağlığımız ve trafikte seyir halindekilerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmamak olduğudur.

Bisiklette zil kullanmak güvenli sürüş için gereklidir. Kadro üzerinde bisiklet mini tamir çantası bulundurmak olası acil tamir işlerini yapmaya fırsat verir. Lastik şişirmeye yarayan pompa, lastik şişirme işlemlerinde kullanılır. Bisiklet aksesuarı seçerken üzerine rahatça montaj yapılabilecek aksesuarlar seçmek önemlidir. Kask takmak hayati kazalarda yaralanmaların önüne geçecek bir önlemdir.

 

Şehir Bisikleti Fiyatları

 

Bisiklet üretiminde modele göre farklı imalat malzemeleri kullanılır. Her firmanın kendi üretim farklılıkları da fiyatları etkiler. Tekerlek çapından vites fonksiyonlarına kadar değişen özellikler fiyatları etkileyen unsurlardır. Bisiklet firmalarının kullanmış olduğu orijinal aksamlarda fiyatları etkileyen unsurlardandır. Güvenle alınıp kullanılacak en iyi şehir bisiklet markalarını Evkur’da bulabilirsiniz. İncelediğiniz modeli 24 aya varan taksit avantajlarından yararlanarak satın alabilirsiniz. Ayrıca ilgilenebileceğiniz kondisyon bisikletleri kategorisini inceleyebilirsiniz. 

 

Özeti Göster