⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Saç Şekillendirici Cihaz Modelleri

Saç Şekillendiriciler

Günümüzde insanlar daha bakımlı ve daha iyi görünebilmek için bazı yollar denerler. Bu yollardan birisi de saçlarını şekillendirmektir. Saç şekillendiriciler saçlara istenilen şekli vermek için kullanılmaktadır. Isı veya hava yoluyla şekillendirme sağlarlar. Her saç modeli için farklı bir saç şekillendiricisi vardır. Düzgün bir biçimde şekillendirilmiş saçlar daha güzel ve bakımlı dururlar.

 

Tamamını Göster

Saç Şekillendiriciler

 

Günümüzde insanlar daha bakımlı ve daha iyi görünebilmek için bazı yollar denerler. Bu yollardan birisi de saçlarını şekillendirmektir. Saç şekillendiriciler saçlara istenilen şekli vermek için kullanılmaktadır. Isı veya hava yoluyla şekillendirme sağlarlar. Her saç modeli için farklı bir saç şekillendiricisi vardır. Düzgün bir biçimde şekillendirilmiş saçlar daha güzel ve bakımlı dururlar.

 

Saçlar insanın dış görünüşünü doğrudan etkiler. Bu nedenle de hem kadınlar hem erkekler saçlarına ekstra önem verirler. Şekillendiriciler sayesinde saçlarınız her zaman bakımlı görünür ve gününüze güzel başlamanıza neden olur.  Saçınıza istediğiniz şekli vermeye çalışırken saç sağlığınızı bozmamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde saçınıza zarar verebilirsiniz.

 

Saç Şekillendiricisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Saçların güzel görünmesi bakımlı insanlar için çok önemlidir bu yüzden saçınıza uygulanacak ürünleri çok dikkatli seçmelisiniz. Saç şekillendirici alırken sadece fiyat, marka ve tasarım olarak değil donanım olarak ve beklentilerinizi karşılayabildiğine bakmanız gerekir. Birden fazla ısı ayarı bulunan şekillendiriciler daha rahat kullanım alanı sunmaktadır. Böylece saçınıza istediğiniz güçte ısı kullanarak şekil verebilirsiniz. Saç şekillendirici seti olarak da satılan şekillendiriciler sayesinde saçlarınızı daha fazla modele sokabilirsiniz.

 

Saç tipleri ince ve kalın telli olmak üzere birbirinden ayrılır. Bu yüzden saçınıza uygun olan ve saçınızı yıpratmayacak saç şekillendiricileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Saç şekillendiriciniz ne kadar iyi olursa olsun yanlış kullanımlarda saçınıza zarar verecektir. Donanımı, kalitesi ve sizlere sunabildiği özellikleri göz önüne alarak seçim yaparsanız saçlarınız için en iyisini seçmiş olursunuz. Saçlarınıza üflemeli saç şekillendirici ile doğal görünümlü şekiller de verebilirsiniz.  Size en uygun saç şekillendiriciyi Evkur kalitesi sayesinde senetle, taksitle veya kredi kartsız ve elden taksitle edinebilir, saçlarınızın sağlığını korurken istediğiniz modellere kavuşabilirsiniz. Ayrıca Maşalar, düzleştiriciler ve çok daha fazla saç cihazı Evkur’da bulabilirsiniz.

 

Saç Şekillendiriciler İşe Yarıyor mu?

 

Pürüzsüz ve dolgun saçlar herkesin hayalidir. Bu nedenle saç şekillendiricileri hayatta büyük kolaylık sağlarlar. Hangi saç şekillendiricisinin saça nasıl şekil verdiğini bilmek çok önemlidir. Şekillendiricilerin işlevini bildiğiniz zaman saçınıza şekil vermesi de kolaylaşacaktır. Saç şekillendiricilerini genel olarak kuaförler kullanmaktadır. Kuaföre gerek kalmadan evde saçınıza profesyonel şekiller verebilirsiniz.

Saçların yıpranıp zarar görmemesi için her zaman bakım yapılması gereklidir. Şekillendiriciler, saç bakımına özen gösterildiği zaman ve doğru bir biçimde kullanıldığı zaman saçınıza zarar vermeden şekillendirecektir. Islak saça uygulanan sıcaklık, saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olabilir bu yüzden saçınıza şekil verirken kuru olmasına önem veriniz. Hava üflemeli saç şekillendirici hem ıslak hem de kuru saçlara uygulanabilmektedir. Şekillendiricilerin saçlara zarar vermemesi için sürekli kullanılmaması gerekir. Saçlarınızın düz, dalgalı veya kıvırcık olması için birden fazla şekillendirici bulunmaktadır. Saçınıza vermek istediğiniz şekle göre şekillendirici seçip kullanabilirsiniz. 

 

Saç Şekillendiriciler Nasıl Kullanılır?

 

Saç şekillendirme yöntemleri genel olarak ikiye ayrılır. Birincisi ısı kullanmadan doğal yollarla saça şekil vermektir, ikincisi ise ısı kullanarak şekil vermektir. Saç şekillendiriciler de kendi aralarında Isısız saç şekillendirici ve ısılı saç şekillendirici olarak ayrılmaktadır.

Herkesin saç tipi farklı olabilir bu yüzden saçınızı şekillendirirken saç tipinize uygun ürünler kullanmalısınız. Saç tipinizi belirledikten sonra kendinize ve saçınıza uygun saç şeklini verebilirsiniz. Saça şekil verirken çok dikkatli davranmanız gerekir. Sert taraklara ve çok yüksek ısı işlemine gerek yoktur. Aynı yere defalarca ısı işlemi uygulamanız da saçınızın yapısını bozacaktır. Bu yüzden saçınıza eşit ısı işlemi uygulamaya çalışmalısınız. 

 

Temiz saç daha çabuk şekil aldığından dolayı saç şekillendirme işlemine başlamadan önce saçınızın temiz olduğundan emin olunuz. Saç şekillendiricileri kullanmadan önce saçlar tamamen kurutulmalı ve işlem kuru saça uygulanmalıdır. Islak saça uygulandığı zaman şekillendirici saçınıza zarar verip yıpratabilir. Döner başlıklı saç şekillendirici ile saçınızı hem kurutup hem de şekil verebilirsiniz. Saçlarınızı bölümlere ayırıp şekil verirseniz daha kolay şekil alacaktır.

 

Özeti Göster