⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Takı Modelleri & Takı Setleri

Takı Modelleri

Takı hangi malzemeden yapılırsa yapılsın maddi değerine bakılmaksızın vücudun çeşitli yerlerinde kullanılan aksesuarlardır. Takılar değerli malzemelerden yapıldığı gibi doğal taşlardan yapılan türleri de bulunmaktadır.

Tamamını Göster

Takı Modelleri

 

Takı hangi malzemeden yapılırsa yapılsın maddi değerine bakılmaksızın vücudun çeşitli yerlerinde kullanılan aksesuarlardır. Takılar değerli malzemelerden yapıldığı gibi doğal taşlardan yapılan türleri de bulunmaktadır. Takılar stilinizi yansıtır ve kimlikle birleşerek bir ifade aracı oluşturur. Bedeni güzel ve etkileyici göstermek için kullanılır. Doğru yerde doğru takı kullanımı ile gösterişi, sadeliği, şıklığı yansıtabilirsiniz. Takı modelleri her zevke ve stile hitap edecek çeşitleri ile satışa sunulur.

Takıları, takı takmayı seven hem kadınlar hem de erkekler daima kullanır. Erkekler takı olarak genellikle tesbih tercih edebilirler. Takılar vazgeçilmez parçalardır, kişisel zevk ve tercihlere göre takılabilir. Bazı durumlarda takılar gücün simgesidir ve giysilerin tamamlayıcısıdır. Takılar aynı zamanda kişilerin ekonomik düzeylerini de yansıtmaktadır. 

 

Takı Seçimi Nasıl Olmalı?

 

Takıların sınırı yoktur çok çeşitlidir. Farklı renklerde ve büyüklüklerde olur, kişiler zevklerine göre seçebilir. Benzer renkleri bir arada kullanmanız daha güzel duracaktır takı tercih ederken renklerin uyumuna dikkat edebilirsiniz. Doğru takı seçimi çok önemlidir. Takı seçmeden önce vücudunuzu tanımanız ve bilmeniz gerekir. 

Seçtiğiniz takılarla kendi tarzınızı yansıtmış olursunuz. Takılar genellikle giyilen kıyafetlere uygun seçilirler. Takı seçimi yaparken saçların uzunluğu da önemlidir. Kısa ve uzun saça ayrı takılar tercih edilmektedir. Kısa saçlara sahip olanlarda gösterişli küpe, büyük kolye tercih ederken uzun saçlara sahip olanlar ise daha küçük gösterişsiz takılarla tarzını yansıtabilir veya kendi tarzlarını oluşturabilir. Saçlar topuz yapıldığında bu saçı tamamlayacak olan küpelerdir.

Günlük kullanılan, önemli bir davete giderken kullanılan takılar genellikle farklı olur. Özel günlerde, spor kıyafetlerde, resmi yerlerde, günlük ve gece takılan takılar birbirlerinden farklıdır. Takılar, takılacakları yerlere ve kıyafetlere göre seçilir. Koyu renk kıyafetler giyildiğinde ışıltılı takılar veya Gümüş bileklik, açık  renk kıyafetler giyildiğinde aynı tonlarda takılar tercih edilebilir. Takıya en son karar verilmelidir son dokunuş olmalıdır. Karar verdiğiniz takıyı ise Evkur’da sağlanan senetle, taksitle veya kredi kartsız elden taksitle ödeme seçeneklerinden faydalanarak edinebilir, son dokunuşunuza kavuşabilirsiniz. Takı setleri ile tüm takılarınızın aynı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Takı Takmanın Önemi

 

Takılar ilk başlarda nazar gibi inanışlardan korunmak için takılmaya başlanmış olsa da daha sonra süs eşyası olarak takılmaya devam etmiştir. Takılar geçmişten günümüze kadar varlığını devam ettirmiş ve uzun yıllardır kullanılmaktadır. Takı çeşitleri kullanım amaçları ve kullanıldığı kültüre göre değişim gösterir. Genellikle süs amacıyla takıldığı gibi medeni durumunu göstermek için de Yüzük takılmaktadır.

İnsanlar her daim takı takmaktadır. Nişanlanırken, evlenirken, dini ve siyasi görüşlerini belli etmek için takılar kullanılabilir. Her ne için takılırsa takılsın kişiliği yansıttığı için çok önemlidir. Değerli taş ve metallerden yapılır.  Toplumların dinsel, estetik, teknolojik ve ekonomik düzeylerini yansıttığı için toplumlar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Takılar sizi etrafınızdaki insanlardan ayırır kişiliğiniz hakkında ipucu verir. Bu yüzden özenle seçilmelidir.

 

Neden Takı Takılır?

 

Zevkler kişiden kişiye değiştiğinden takılar da çok çeşitlidir. İnsanların iç dünyasını yansıtmaya yardımcı olur. Her takının maddi ve manevi değeri farklıdır. Simgesel yanları bulunur. Takılar takıldıkları bölgeye dikkat çekmek ve güzelliği sergilemek amacıyla da kullanılmaktadır. Daha şık ve bakımlı görünülebilir. Takı seçimi bir kişinin, kişisel özelliklerini de belli eder. Takıların renklerine göre de anlamları bulunmaktadır ve insanlar hakkında ön bilgi verir. Takılar her insan için önemlidir bu yüzden farklı anlamlardan dolayı tercih edilip kullanılabilir. Bunlar: 

Özel anlamlar içerdiğinden, saati öğrenmek için, daha güzel görünme isteği, sanatsal durması, medeni halinin belli olması, statüsünü göstermek, zevk sahibi olma, kendi tarzını yaratma, etkileyici görünüm, giyimini tamamlamak, dini ve sosyal eğilimlerini göstermek, doğal taşlı takılar iyi hissetme için ya da maddi değeri olan takılar yatırım amaçlı olarak kullanılabilir.

 

Özeti Göster