⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
İndüksiyon Ocak Kullanımı
Tava Ebadı
Daha fazla göster Daha az göster
Sahan Ebadı
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Tipi
Parça Sayısı
Malzeme
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Kaliteli Tava Setleri Taksit Avantajlarıyla Evkur'da

Tava Setleri

Kendi mutfağında şefe dönüşenlerin en büyük yardımcılarından biri olan tava setlerinin pek çok çeşidi vardır. Hem kullanım aşamasında hem de üretiminde kullanılan materyaller nedeniyle tavalar farklı isimlerle adlandırılır.  Hemen hemen her evin mutfağında bulunan tavalar; krep, sote, omlet, pancake, et ve daha pek çok yiyeceği pişirmek için tercih edilen mutfak ürünüdür. Temizliği kolay olduğu için tava setleri tencerelere oranla daha çok tercih edilir.

Tamamını Göster

Tava Setleri

 

Kendi mutfağında şefe dönüşenlerin en büyük yardımcılarından biri olan tava setlerinin pek çok çeşidi vardır. Hem kullanım aşamasında hem de üretiminde kullanılan materyaller nedeniyle tavalar farklı isimlerle adlandırılır.  Hemen hemen her evin mutfağında bulunan tavalar; krep, sote, omlet, pancake, et ve daha pek çok yiyeceği pişirmek için tercih edilen mutfak ürünüdür. Temizliği kolay olduğu için tava setleri tencerelere oranla daha çok tercih edilir. Mutfağınız için tava seçimi yaparken kullanmak istediğiniz tavanın özelliklerini değerlendirerek seçim yapmanız gerekmektedir. Ancak tüm modeller için önemli olan, doğal malzeme ile kaplı olması ve kimyasal malzeme içermemesidir. Bu sayede mutfakta daha sağlıklı yemekler yapılabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu da tavanın ısıyı eşit miktarda dağıtma özelliğine sahip olmasıdır. Böylece yemekler hızlı ve lezzetli bir şekilde hazırlanabildiği için enerji tasarrufu sağlanır. Son olarak kolay temizlenme ve yapışmazlık özelliği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı tava modelleri son derece sağlıklı olmalarına karşın yapışma özelliğinden dolayı çok daha zor temizlenmektedir. Tava çeşitlerinden döküm tava yüksek ısıya dayanıklı dökme demirden elde edilen tava çeşididir. En büyük özelliği yemeğin lezzetini koruması ve ısıyı eşit bir şekilde tavanın çevresine yaymasıdır. Bu nedenle döküm tava fırına girebilir, ocağın üstünde yüksek ısıya yanmadan dayanma özelliğine sahiptir. Bu özelliklere bakıldığında en sağlıklı sayılabilecek araçların ve gereçlerin başında döküm tava ve tencereler gelmektedir.

 

Tava Çeşitleri

 

Tavalar, kahvaltıdan akşam yemeğine günün her öğününü hazırlamada kullanılabilir. Omlet yaparken, sos hazırlarken, yemek yaparken, kızartma yaparken tavalardan yardım alabilirsiniz. Tavanın ürününün çeşitliliği fazla olmasıyla farklı ihtiyaçları karşılamada kullanabilirsiniz. Mutfağınızda çelik, granit, teflon, döküm ve teflon tava çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

 

Döküm Tava 

 

Döküm tava, başta kırmızı et olmak üzere tavuk, balık ve sebze pişirirken yemeğin lezzetini artıran bir tava çeşididir. Özellikle et mühürleme konusunda harika iş çıkarırlar. Sadece ağır olmaları nedeniyle granit ve teflon tavalara kıyasla temizliği biraz daha zordur. Döküm tavaları temizlerken sıcak olan tavayı aniden soğuk suyun altına tutmamak gerekir. Ani ısı değişimi döküm tavaların yapısına zarar verebilir. Döküm tavalar, soğuk suyun içerisinde bulaşık deterjanı gibi malzemelerin içerisinde bekletilmemeli. Temizliğe başlamadan önce tavanın soğumasını bekleyiniz. Ardından tavayı bir miktar sıcak suda bekletip daha sonra bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanından yardım alarak tavayı temizleyebilirsiniz.

 

Granit Tava

 

Yeni nesil mutfakların olmazsa olmazları arasında yerini alan Granit tava setinin farklı pişirme tekniklerine göre üretilmiş modelleri vardır. Normal tencerelere göre üç kat daha fazla dayanıklı olduğu bilinen granit tava setlerini ihtiyacınıza uygun pişirme tekniğiyle kullanabilirsiniz. Granit tavayı pişireceğiniz yemeğe uygun seçebilirsiniz. Tavuk ve kırmızı et yapacağınız zaman ızgara tavaları tercih edebilirsiniz. Balık pişirmek istediğinizde balık tavasını, kızartma yapmak istediğinizde derin tavaları tercih edebilirsiniz. Granit tavalar yağsız pişirme özelliğiyle dikkat çeker. Yanmaz ve yapışmaz bir tabana sahip olduğu için granit tavalarda tüm yiyeceklerinizi yağsız olarak pişirebilirsiniz. Ayrıca yemeklerinizi soğumadan saklayabilirsiniz. Çünkü granit tavalar özel kaplama olduğu için yemeğinizin uzun süre sıcak kalmasını sağlar. 

 

Bakır Tava

 

Geleneksel bir ürün olan bakır tavalar çoğu evde yer bulur. Bakır tavalar doğru kullanıldığında en sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Sağlıklı olmasının yanında bakır tavada pişirilen yemekler diğer yemeklere göre daha lezzetli olmaktadır. Bunun sebebi bakır tavada yapılan yemekler kısık ateşte piştiği için daha lezzetli olur. Bakır yumuşak bir madenden yapıldığı için ısıyı daha hızlı iletir. Bakıra özgü olan bu özellik nedeniyle yüksek ısıda pişirilen yemekler yanar ve içi pişmez. Bu sayede bakır içerisinde pişirilen yemekler düşük ısıda, kendi buharıyla pişerken yemeklerin suyu içerisinde kalır. Bu da yemeğin daha lezzetli olmasını sağlar. Bakır tava tercih edileceği zaman kalayının zarar görmemesi gerekir. Bakır tavaları asla demir, çelik gibi kaşıklarla karıştırmayınız. Bakır gereçleri karıştırmak için tahta ya da metal kaşıklar kullanınız. Bakır kaplar içerisinde asla yemek bırakmayız ve bakır ürünlerinizi kalaylatmayı unutmayınız. Düzgün kullanılan bakır tavalar yaklaşık bir yıl kalaylatmadan kullanılabilir. Tavaları temizlerken yumuşak süngerlerden yardım alınız. Mutfakta sağlıklı ve lezzetli yemek pişirebilmeniz için kaliteli tava Seti tercih etmelisiniz. Kalitesiz araç gereçle yemek yapmak zordur. Dolayısıyla doğru malzemeyle üretilmiş amacına uygun şekilde üretilmiş tava setlerini seçmek işinizi kolaylaştırabilir. Öncelikle tava ürünlerinin çok farklı çeşitleri ve bir o kadar da kullanım alanları vardır. Mutfakta tavaları omlet, kızartma yapımında kullanabilirsiniz. Dolayısıyla tavaların özellikleri ve yapım malzemeleri birbirinden farklıdır. Tava yapımında granit, çelik ve seramik gibi hammaddeleri farklı olan tavalarda vardır. Bu sayede farklı yemekleri yaparken kullanabileceğiniz tava seti çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaliteli maddeden üretilen tavalarla yapılan yemekler daha sağlıklı ve lezzetli olmaktadır. Çünkü yapışmaz özelliğe sahip olan tavalarda yemeğe kimyasal karışmaz. 

 

Çelik Tava Seti

 

Paslanmaz çelik araç ve gereçler de döküm ürünler gibi dayanıklı malzemeler listesinde yer alır. Üzerinde et ve diğer yemekleri pişirdiğinizde etlerdeki fazla suyun salınmasını engelleyen bir tabaka olur. Böylece etin suyu içinde kalır ve daha sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenize yardımcı olur. Sebze yemeklerinde ise daha düşük ısıda harika yemekler yapabilirsiniz. Kanserojen hiçbir madde içermediği için sağlığınız açısından yararlı yemekler yapabilirsiniz. 

 

Sahan Tava Seti

 

Sahan, yumurta ve kahvaltılık ya da artan yiyecekleri ısıtmak için kullanılan dayanıklı derin kaplardır. Sahan tava setleri genellikle set halinde satılır. Pişirmeden, ısıtmaya ve saklamaya kadar birçok amaç için tercih edilir. Farklı boyutta olan sahan setleri iç içe geçerek saklanır. Geçmişten günümüze bakır sahanlar yemek yapmak ve kahvaltılık hazırlamak için kullanılır. Sahan çeşitleri sahanın yapıldığı malzemeye, kapaklı ve kapaksız olmasına, sahip olduğu derinliğe değişiklik gösterir. Bakır sahanlar hem sağlıklı hem de dayanıklıdır. Kolay temizlenir ve kapaklı ve kapaksız modelleri vardır. Sahan tava seti seçerken ocağınıza uygun olmalıdır. Çelik sahan tavanın temizliği oldukça kolaydır. Tava çeşitleri çizilmeye dayanaklı yüksek teknolojili alüminyum döküm, çelik tavaları tercih edebilirsiniz. Yüksek ısıya dayanaklı dış yüzeyi tamamen yanmaz yapışmaz iç yüzeyi ile mutfaklarda uzun yıllar sağlıkla kullanabilirsiniz. Bulaşık makinasında kolayca yıkanabilen tavaları Evkur’da bulabilirsiniz. 

 

Tencere Tava Seti

 

Evin en işlevsel yerlerinin başında yer alan mutfaklarda farklı yemek malzemeleriyle hem keyifli hem de iştah açıcı yemekler yapabilirsiniz. Hangi yemeği yaparsanız yapın her biri için değişik işlevi olan tencere ve tavalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Yapılan yemeğe göre kullanılan tencere ve tavalar değişiklik gösterir. Doğru yemek yapmanın kuralı doğru tava ve tencere seçimi yapmaktır.  

İçinde yemek pişirmek veya bir şeyler kaynatmak amacıyla kullanılan mutfak eşyasına tencere denir. Değişik çaplarda üretilmiş boyutları bulunur. Dökme demirden üretilmiş tencereler kısık ateşte ve uzun sürede pişirilen yemekler tercih edilir. Bu tür tencereler ocak üzerinde olduğu gibi fırın içerisinde de kullanılabilir. Bakır tencereler ise kullanışlı ve dayanıklı olması bakımından sık sık kalaylanmalıdır. Granit tencereler çekici olduğu kadar her mutfak dekoruyla da uyumludur. Yapışmaz ve temizliği kolaylaştıran kaygan yüzeye sahiptir. Tencere tava setleri ise farklı kullanım biçimlerine yanıt verebilmesi için farklı boyutlarda tasarlanmış tencereler, tavalar ve kapaklarından oluşur.

Hiç peşinatsız Kredi kartsız tavaları taksitle Evkur’dan satın alabilirsiniz. Siz de tercih ettiğiniz tencere ve tava setine uygun fiyatlı ödeme avantajları ile ulaşabilirsiniz.

Özeti Göster