⇡ Başa Dön
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Boyutu (İnç)
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Boyutu (cm)
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Tipi
Daha fazla göster Daha az göster
Ekran Çözünürlüğü
Görüntü Kalitesi
Akıllı Tv
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Televizyon Satın Alma Fırsatları Evkur'da

Televizyonlar

İlk elektronik cihaz tasarımlarından olan televizyonlar, zamanının gerektirdiği yenilikleri bünyesine katarak gelişimine devam ediyor. Yüksek görüntü ve ses kalitesinin ön plana çıktığı televizyonlar ihtiyaçlara uygun olarak farklı ölçülerde imal edilirler. Yeni model akıllı televizyonlar tıpkı mobil görüntüleme cihazlarda yer alan internete bağlanma gibi kısmi özelliklere sahiptir. Bu durum televizyonunuzu neredeyse bir tablet gibi kullanmanızı sağlar. Yeni nesil televizyon modellerine Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 ay taksit seçeneğiyle sahip olabilirsiniz.

 

Tamamını Göster

Televizyonlar

 

İlk elektronik cihaz tasarımlarından olan televizyonlar, zamanının gerektirdiği yenilikleri bünyesine katarak gelişimine devam ediyor. Yüksek görüntü ve ses kalitesinin ön plana çıktığı televizyonlar ihtiyaçlara uygun olarak farklı ölçülerde imal edilirler. Yeni model akıllı televizyonlar tıpkı mobil görüntüleme cihazlarda yer alan internete bağlanma gibi kısmi özelliklere sahiptir. Bu durum televizyonunuzu neredeyse bir tablet gibi kullanmanızı sağlar. Yeni nesil televizyon modellerine Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 ay taksit seçeneğiyle sahip olabilirsiniz.

 

Televizyonların görüntü alma araçları; çubuk anten, çanak anten veya dijital alıcı sistemlerdir. Televizyonlarda bu sistemlere uyumlu anten girişleri mevcuttur. Televizyonun anten bağlantı özellikleri kullanımı etkiler. Televizyonun bütün özelliklerini kullanamamak çoğu zaman doğru alıcı seçilmemesinden kaynaklanır. Televizyonlar, çoğunlukla evlerin salonlarında konumlanır. Salona büyük televizyon, evin sık vakit geçirilen köşelerinden mutfak için küçük televizyonlar tercih edilir. Duvara monte edilebilme özellikleri de olan modellerde küçük ekran TV’ler sık kullanılır. Bu manada mini televizyonlar yer kazanmak için gayet idealdir. Televizyonlarda ekran boyutu ifade edilirken, 100 ekran TV büyük ölçü bir televizyonu ifade eder. 65 inç TV ölçüsü de büyük ekran televizyon ebatları arasında yer alır. İnç ifadesi televizyonun, sol alt köşesiyle sağ üst köşesinin ölçülmesine karşılık gelir. 32 inç ekran televizyonlar birçok eve ve ofise uygun olabilecek ebatta olduklarından dolayı en çok satılan televizyon modellerindendir.

 

Televizyon Özellikleri

 

4K TV modellerinden Onvo televizyon yüksek çözünürlüklü görüntü veren ekranında Android TV deneyimi de yaşatmaktadır. Dahili uydu alıcısı ve akıllı kumandasıyla android dijital mecraya ulaşmak kolaylaşır. Google tarafından geliştirilen Android TV sadece tablet, bilgisayar veya cep telefonunda görmeye alışık olunan özellikleri televizyona taşıyor.

 

Akıllı teknolojiye sahip olmayan standart televizyonlara ek olarak bağlanan internet uyumlu cihazlar bulunur. Her televizyona entegre edilemeyen bu sistemlerin görüntü aktarımları standart değildir. En iyi android TV deneyimi için Google asistanlı kumandaya sahip televizyonları inceleyebilirsiniz. Android TV’ler binlerce film ve uygulamaya erişim fırsatını bir arada sunmaktadır. İnternetli televizyon modellerinin en gelişmiş modellerinde sinema, haber, belgesel, dizi film gibi özel abonelik gerektiren uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz.

 

Google asistan ile isteğinizi kumandaya sesli söylemeniz yeterli. Konuşmanız bittiğinde dilediğiniz program karşınıza çıkar. Bu sayede kanal listesine bakmadan istediğiniz yayını ekrana getirebilirsiniz. 4K televizyon, telefon veya tabletteki video resimleri kablosuz görüntü aktarımını anında yapabilmektedir. Akıllı TV’lerdeki ultra HD görüntü gerçekçiliği, dizi ve film izlerken kendini daha da hissettirir. 4 çekirdek işlemcili akıllı TV’lerde programlar arası hızlı geçişler ve ekran renk geçişlerinin kalitesi en iyi seviyededir.

 

Dolby ses sistemine sahip 4K televizyonlar sesin üç boyutlu duyulması sağlar. Film içindeki uzaktan ve yakından gelen sesler, hayat gerçekliğinde yaşanırcasına hissedilir. Full HD TV’lerde bu özelliği olmayan OLED TV’lere göre 2 kat görüntü kalitesi yüksek olan yaygın satılan özellikteki televizyonlardandır.

 

Televizyon modelleri kullanım özelliklerine göre çeşitlenmektedir. Evkur 8K TV modelleri gelişmiş teknolojik alt yapılarıyla ön plana çıkıyor. Samsung televizyon modellerinden 8K model televizyon türünün özelliklerine dair fikir verebilir. 8K olmayan televizyonlara göre daha fazla ekran aydınlatması yapabilen cihazlarda siyahın beyazın bütün tonlarını yakalayan görüntü yükseltme özelliği vardır. 8K televizyonların ekran çözünürlük yapısı gelişmiş en iyi görüntüleme cihazlarına uyumludur. En iyi görüntü veren 8K televizyonlara yapay zeka teknolojisi de eklenmiştir. Görüntüler üzerindeki renk, ışık ve pikseli daha önceki görüntülerle sentezleyerek iletir. Sürekli görüntü kalitesini yükselten kendi kendini geliştiren bu sistem seyir kalitesini oldukça arttırır. Doğal görüntülerin gerçek renklerini çekim kalitesindeki en iyi renk uyumlarıyla bir araya getiren teknolojileri bulunur. 8K televizyon izlenirken gece veya gündüz ışıklarından dolayı ekran parlama yapmaz. Parlamayan ekranla perde ve ışıkları kapatmadan sinema kalitesinde film izleyebilirsiniz. Bu cihazların bazı modellerinde her açıdan bakıldığında en iyi görüntüyü yansıtma teknolojisi bulunur. TV ve ses sistemlerinin aynı anda çalıştığı modeller tek başına ses sistemlerinden daha net deneyim yaşatır. Teknolojisi sayesinde her odanın hangi bölgesinde konumlandırılmış olursa olsun ses kalitesini her bölgeye eşit dağıtan özellikleri bulunur. En iyi görüntü kalitesinde oyun oynamanıza da fırsat veren 8K TV’lerde oyun ses kalitesi de mükemmel hissedilir. Özellikle araba yarışı gibi hızlı oyunlarda yaşanan görüntü kaymasına bağlı piksel dağılması sorununu yaşamadan oyun oynayabilirsiniz. 8K televizyon izlerken akıllı telefonunuzdan televizyon ekranına görüntü paylaşılabilir. Bazı modelleri gün ışığıyla kendini şarj eden kumandasıyla pilsiz kumanda deneyimi yaşatıyor.

 

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Televizyon seçiminde birden fazla öngörüye sahip olmak doğru seçim yapmak adına önemlidir. TV izlenme mesafesinin kısalığı ve uzunluğu seçim yapılmasına yardımcı olabilecek etkenlerden bir tanesidir. Kısa izleme mesafesine sahip mekanlarda bulunan büyük televizyonlar rahat seyir keyfi sunmaz. Büyük televizyon seçimi bu tarz odalarda yer israfına sebep olur. İzleme mesafesi için evlerde en çok tercih edilen 32 inç televizyon örneğini ele almak gerekirse;

 

32 inç bir televizyon için en kısa izleme uzaklığı 240 cm. olmalıdır.

 

İzleme mesafesine göre ekran büyüklüğüne karar vermeniz sayesinde doğru bir seçim yapmış olursunuz.

 

Televizyon satın alma kararını etkileyen başka bir unsur da TV izleme alışkanlığıdır. Televizyonu, TV programlarını izlemek dışında kullanmıyorsanız LED TV seçimi sizler için yeterli olacaktır. QLED TV’lerde renkler daha parlak ve canlıdır. QLED’lerde görüntü kalitesi her açıdan LED TV’lere göre daha üst kalitededir. LED ve QLED paneller birbirinden farklı çalışma prensibinde imal edilmiş sistemlerdir. Böyle bir karşılaştırmada LED TV’ler enerji tasarrufu açısından daha avantajlıdır.

 

Dijital film, dizi platformlarına, YouTube’a ve internetteki tüm görüntü içeriğine ulaşmaya imkan veren SMART TV’ler tablet veya telefona göre kat kat daha büyük ekrandan izleme ve izlerken hiçbir detayı kaçırmama keyfi sunarlar. Satın alacağınız televizyonun kendinden uydu alıcılı olması enerji tasarrufu da sağlamış olur. Uydu alıcılı televizyonlarla ayrıca başka bir cihazın enerji tüketmesi engellenmiş olur.

 

Telefon, tablet gibi cihazlardan görüntü aktarımı yapabilen bir televizyon arıyorsanız bu özelliğin her modelde yer almadığını bilmeniz gerekir. Cihaz veri paylaşım özelliğine sahip modeller bu konuda talebinize yanıt verecektir.

 

Televizyon Fiyatları

 

Satın alma aşamasında son olarak televizyon kampanyalarına göz atmak çok yerinde bir davranış olacaktır. Kampanyaların çoğu zaman farklı modellerde değişkenlik göstererek devam edebileceği unutulmamalıdır. TV karşılaştırması yaparken aynı özelliklere yakın marka modellerin fiyatlarının incelenmesi bütçe tasarrufu sağlayabilir. Farklı ürün gamlarında kampanyaları olan Evkur’un uygun fiyatlı televizyon satın alma fırsatlarını incelemek faydalı olacaktır. Hiç peşinatsız kredi kartsız 24 aya varan taksit seçenekleriyle dilediğiniz televizyona sahip olabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan sinema ses sistemleri için kategoriye göz atabilirsiniz.

 

Özeti Göster