⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
İndüksiyon Ocak Kullanımı
Parça Sayısı
Daha fazla göster Daha az göster
Malzeme
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Tencere Setleri Evkur'da

Tencere Seti Modelleri

Beslenme ihtiyacının giderilmesi için yemek yenmesi gerekir bunun için de tencerelere ihtiyaç duyulur. 

Bu nedenle tencere takımı mutfak için en gerekli mutfak eşyasıdır.  Tencereler içinde yemek pişirmeye, kaynatmaya hatta saklamaya yarayan mutfak gereçleridir. Gıdalar doğru tencerede ve doğru yöntemlerle pişmesi lezzetli ve sağlıklı olması açısından önem taşımaktadır. Değişik tencere setleri kullanılarak farklı çeşitlerde yemekler hazırlanabilmektedir. Yemeklerin lezzeti doğru tencere seçimiyle çok ilgilidir. 

Tamamını Göster

Tencere Seti Modelleri

 

Beslenme ihtiyacının giderilmesi için yemek yenmesi gerekir bunun için de tencerelere ihtiyaç duyulur. 

Bu nedenle tencere takımı mutfak için en gerekli mutfak eşyasıdır. Tencereler içinde yemek pişirmeye, kaynatmaya hatta saklamaya yarayan mutfak gereçleridir. Gıdalar doğru tencerede ve doğru yöntemlerle pişmesi lezzetli ve sağlıklı olması açısından önem taşımaktadır. Değişik tencere setleri kullanılarak farklı çeşitlerde yemekler hazırlanabilmektedir. Yemeklerin lezzeti doğru tencere seçimiyle çok ilgilidir. Son zamanlarda tencere seti çeşit ve modellerinde oldukça artış vardır. Her renkte her desende tencereler üretilmiştir. Bu kadar çeşit arasında ihtiyacınıza ve amacınıza uygun olanı bulmak biraz zor olabilir.

 

Tencere Seti Alırken Neye Dikkat Edilir? 

 

Tencere setleri çok çeşitli olduğu için almadan önce seçenekleri daraltmak için amacınıza uygun olanı belirleyebilirsiniz. Böylelikle işiniz biraz daha kolaylaşmış olacaktır. Tencere seti alma amacınız mutfağınızda bir değişiklik mi yoksa ilk kez mi aldığınıza göre alacağınız tencere seti değişiklik gösterebilir. İlk kez tencere seti alıyorsanız ihtiyacınız doğrultusunda ilerlemeniz en doğrusu olacaktır. İlk kez tencere seti alırken birçok özelliğe dikkat etmeniz gerekir. Yemeği iyi pişirmesi, kolay temizlenmesi, kolay muhafaza edilmesi, sağlık sorunu teşkil etmemesi gibi özellikler öncelikle bakılabilir. Eğer mutfağınızda bir değişiklik olarak tencere seti almaya karar verdiyseniz sağlık sorunu teşkil etmediğine, iyi pişirmesine ve şekil, desen gibi özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Evkur, kredi kartsız tencere seti seçenekleriyle kendinize uygun tencere setleri alabilirsiniz. Tencere seti seçerken ihtiyacınıza yarayacak, pratik temizlenebilen ve muhafaza edilebilen setler almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Tencere satın alırken, set halinde almanız mutfağınızda bir düzen yaratacak ve daha şık duracaktır.  Her yemek için farklı tencere modeli çıkarmak mutfağınızın estetiğini kaybetmeye neden olabilir bu yüzden set halinde alınan ve maksimum verimi aldığınız tencereler vazgeçilmeziniz olacaktır. Set tencerelerinizi seçerken sağlıklı pişirdiğini göz önünde bulunduracağınız bazı setler olabilir. Örneğin döküm tencere seti ısıyı eşit dağıtıp yemeklerinizi daha iyi ve sağlıklı pişirdiği için tercih edilen setler arasındadır.

 

En iyi tencere takımını arıyorsanız Karaca tencere seti, Tefal tencere seti veya Emsan tencere seti modellerini inceleyebilirsiniz. Mutfakta hızlı ve pratik yemek hazırlamaya yardımcı düdüklü tencere setleri de her evin ihtiyacı ürünler arasında bulunmaktadır.

  

Tencere Setleri Kaç Parçadan Oluşabilir? 

 

Tencere setleri içerisinde; 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve 10’lu olarak farklı büyüklüklerde tencere bulunabilir. Kalabalık veya çekirdek aile olmanıza göre uygun tencere setine karar verebilirsiniz. Düdüklü tencere seti içerisinde farklı boyutta düdüklü kapaklar ve tencereler yer alır. Birbirinden farklı içeriklere sahip tencere takımı çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun çeşitlere karar verebilirsiniz. Tencere setinde neler olur farklılıklar gösterse de set içerikleri genellikle benzerdir. Tencere setinin içerisinde çeşitli boylarda tencereler bulunmaktadır.  Bu setler yeni evlenen veya yeni eve taşınan insanlar için çok kullanışlıdır. Mutfağına değişiklik katmak isteyen kişilerin ise vazgeçilmezidir. Tencerelerde sürekli yemek piştiği için mutfak içerisinde sürekli görünen gereçlerdendir. Bu yüzden tencere seti alırken mutfağınıza uyup uymadığı da önem taşımaktadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ilerleyerek Evkur’dan 24 aya varan kredi kartsız taksit seçenekleri almak istediğiniz tencere setine ulaşabilirsiniz. 

  

Tencere Seti Çeşitleri

 

Genel olarak tencere setleri şu şekildedir:

 

Granit tencere setleri: Sağlıklı yemek pişirme imkanı sunduğundan dolayı  tercih edilen setler arasındadır. Isıya karşı dayanıklılığı sayesinde genellikte et yemekleri için tercih edilmektedir. Son yıllarda oldukça tercih edilen tencere türüdür. Çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır.  Yapışmaz özelliği sayesinde az yağlı veya yağsız yemeklerin pişmesine olanak sağlamaktadır.

 

Çelik tencere setleri: En çok kullanılan ve tercih edilen tencere setlerindendir. Uzun ömürlü ve çok kullanışlıdır. En çok sulu yemekler için tercih edilmektedir. Yemek pişirme süreleri uzundur. Aşınma ve oksidasyona karşı dayanıklıdır. Her türlü yemek pişirme için kullanılabilir özelliktedir.  Yemeklerin kolayca pişmesini ve uzun süre sıcak kalmasını sağlamaktadır. Tencerede kalan yemeği muhafaza etmek için buzdolabına koyarken kullanılabilir. 

 

Teflon tencere setleri: Yapışmaz özelliği sayesinde yağsız veya az yağ ile yapılan yemekler için kullanılabilir. Çizildiği zaman kullanılmaması önerilmektedir. Sağlık açısından sorun teşkil edebilir. Çizilmemesi için tahta eşyalar ile birlikte kullanılabilir. Kolay temizlenebilir özelliktedir fakat son yıllarda popülerliğini kaybetmiş yerini başka tencerelere bırakmıştır.

 

Döküm tencere setleri: Isıyı eşit şekilde tencereye dağıttığı için sağlıklı yemek pişirmek için çok kullanışlı setlerdir. Dezavantajı ağır olmasıdır. Izgara ve fırın yemekleri için çok kullanışlı tencerelerdir. 

 

Emaye tencere setleri: Mutfaklarında nostalji yaratmak isteyenler tercih edebilir. Emaye tencerelerde pişen yemekler bazı durumlarda yapışabilmektedir. Kullanımı kolay olduğu için tercih edilebilir. 

Seramik tencere setleri: Yaygın olarak kullanılan tencereler arasındadır. Dezavantajı çizilme konusunda oldukça hassas olması sayılabilir. Metal gereçlerle kullanılmaması önerilmektedir. Yemeklerinizi uzun süre bu tencerelerde muhafaza etmeniz sağlık açısından sakıncalı olabilir. Seramik tencerelerin iç kısmı yağlı bir dokuya sahip olduğu için temizlenmesi ve kullanımı oldukça pratiktir. 

 

Titanyum tencere setleri: Titanyum aside karşı son derece dayanıklı ve güçlü bir metaldir. Dayanıklılığı nedeniyle çoğunlukla tercih edilen tencereler arasındadır. Titanyum tencerelerin kullanımı çok pratiktir. Çok kısa bir sürede yemek hazırlandığından genellikle seyahatlerde tercih edilmektedir. Yapışmaz özelliği ile yağsız veya az yağlı yemekler pişirilebilir.

  

Tencere Takımı Nasıl Olmalı?

 

Her tencerenin kendine has özellikleri bulunur. Avantajları ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak tercih yapmanız çok önemlidir. Tencere materyalleri çok çeşitlidir; cam, porselen, toprak, bakır, emaye, çelik benzeri birçok çeşidi bulunur. En çok tercih edilen materyaller ise çelik ve döküm tencerelerdir. Son zamanlarda granit tencere seti de çok tercih edilen setler arasındadır. Tencere setleri kullanışlı tencerelerden oluşmaktadır. Mutfağa girdiğinizde ve yemek yapacağınız zaman en kullanışlı tencereyi seçmek istersiniz. Bu yüzden tencere setleri kullanışlı tencerelerden oluşursa alacağınız verim daha da artacaktır. Tencere setleri dayanıklı, sağlıklı, kullanışlı, yemekleri iyi pişiren tencerelerden oluşmalıdır. Her daim kullanılabilen desende ve renginden sıkılmayacağınız tencereler alabilirsiniz. 

 

Tencere Setleri Neden Önemlidir?

 

Tencereler içerisinde yemek pişirmeye yarayan, farklı derinlik, materyal, desen ve renklerden yapılmış mutfak gereçleridir. İnsanlar için beslenme çok önemli bir ihtiyaçtır ve tencereler ile yapılan yemekler sayesinde beslenme ihtiyacı giderilmiş olur. Bu yüzden insanlar için büyük önem taşımaktadır. Tencere setleri yemek pişirmek için çok önemlidir. Aynı zamanda satın aldığınız tencere setini sevmeniz de ayrı önem taşımaktadır. Tencere setlerinizi sevmediğiniz zaman yemek yapasınız gelmeyebilir. Sevdiğiniz tencereler ile daha kolay ve severek yemek yapabilirsiniz.

 

Tencere setlerinizi uzun süreli kullanım için tahta gereçlerle kullanabilirsiniz. Çünkü metal gereçler tencerenizi çizebilir bu da bazı tencere çeşitlerinde sağlık sorunlarına neden olabilir. Tencerelerinizi elinizde yıkamanız uzun ömürlü kullanmanıza yardım edecektir. Mutfakların en gerekli eşyası olan tencere setleri Evkur hizmet kalitesi ile sizlere sunulmaktadır.

 

Tencere Setleri Neden Kullanılır?

 

Her yemek farklı tencerede ve farklı yöntemlerle pişmesi gerekir. Tencere setleri içerisinde farklı boyutlarda tencereler bulunmaktadır. Farklı boyutları kullanılarak öğün yemekleri hazırlanabilir. Tencere setleri içerisinde birden fazla tencere bulundurduğu için tek tek tencere satın almanıza gerek kalmaz. En kullanışlı setler arasında çelik tencere seti bulunmaktadır. Çelik tencerelerde pişirilen yemek daha sonra o şekilde buzdolaplarında muhafaza edilebildiği için tercih edilmektedir. Uzun ömürlü kullanılabilen tencereler arasında yer almaktadır. 

 

Tencere Seti Fiyatları Ne Kadar?

 

İlk kez tencere alacaklar için tek tek farklı boylarda tencere almaktansa, tencere seti almak daha uygun fiyata gelebilir. Tencere seti fiyatları; ürünün materyaline, türlerine ve içinde bulunan tencere sayısına göre değişebilir. Bu yüzden her setin fiyatı değişim göstermektedir. En iyi granit tencere ve çelik tencere çeşitlerini inceleyerek bütçenize uygun modeli satın alabilirsiniz.  Evkur taksitli tencere seti avantajlarından yararlanarak tencere seti sahibi olabilirsiniz. Ayrıca tava Setleri ve daha fazla ürün seçeneğini Evkur’da bulabilirsiniz. Tencerelerinizi set halinde almak her açıdan avantaj sağlayacaktır.

Özeti Göster