⇡ Başa Dön
Marka
Renk
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitli Vantilatör Satın Alma Avantajları Evkur'da

Vantilatörler 

Yaz mevsiminde sıcak havanın etkisini azaltabilmek için özellikle kapalı ortamlarda kullanılan birçok serinletici cihaz mevcuttur. Vantilatör bu alternatiflerin en başında yer alan ve uzun yıllardır birçok farklı model ve boyutları ile ortam içerisinde hava sirkülasyonu sağlayarak sıcaklığın etkisini en az seviyeye indirebilmek için tercih edilir. Kullanım alanının boyutlarına ve kullanıcının ihtiyacına göre farklı boyutlarda ve şekillerde ürünler bulunur.

Tamamını Göster

Vantilatörler 

 

Yaz mevsiminde sıcak havanın etkisini azaltabilmek için özellikle kapalı ortamlarda kullanılan birçok serinletici cihaz mevcuttur. Vantilatör bu alternatiflerin en başında yer alan ve uzun yıllardır birçok farklı model ve boyutları ile ortam içerisinde hava sirkülasyonu sağlayarak sıcaklığın etkisini en az seviyeye indirebilmek için tercih edilir. Kullanım alanının boyutlarına ve kullanıcının ihtiyacına göre farklı boyutlarda ve şekillerde ürünler bulunur. Ayrıca ortamın durumuna göre pervane sayısı, cihaz fonksiyonları ve performansları da değişkenlik gösterebilir. Gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerde kullanımı oldukça yaygın hale gelmiş olan buharlı vantilatör çeşitleri fan yanı sıra soğuk hava üfleyerek ortama ekstra serinlik sağlar. Buharlı vantilatörler genellikle ayaklı olarak tasarlanır ve içerisinde bulunan nem haznesine temiz su doldurularak çalıştırılır. Buharlı vantilatörler su ile ortamın kuru havasını nemlendirmede yardımcı olur. 

 

Vantilatör Çeşitleri

 

İşlevsellik ve ergonomik kullanım olanağı sunan vantilatörler kullanılacak alanın boyutlarına ve kullanıcının ihtiyacına göre birçok farklı özellikte tasarlanmıştır. Çalışma gücü oldukça yüksek olan ve ortamı serinletebilen, soğuk hava üfleyen fanları ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alan kule tipi vantilatörler küçük alanlar için fazla yer kaplamadan alandan tasarruf edebilmeyi sağlar. Masa başında çok fazla vakit geçirenler için ideal bir model olan masa vantilatörleri, konforlu ve pratik bir kullanım sunar. Hareketli başlığı ve ayarlanabilir hız kademesi ile istediğiniz performansta kullanabilirsiniz. Son teknoloji ile üretilen salınımlı vantilatör modelleri ise ortamdaki havayı çok yönlü dağıtma özelliği ile homojen bir serinlik elde etmenizi sağlar. Büyük alanlarda kullanılmaya uygun olarak tasarlanan sanayi tipi vantilatörler ise hem salınım özellikleri hem de ayaklı yapısı sayesinde özellikle toplu alanlarda kullanımı tercih edilen modeller arasında yer alır. 

 

Vantilatör Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Vantilatör seçimi yaparken kullanılacak ortam özellikleri göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biridir. Sürekli kullandığınız odalarda veya ofis gibi çalışma alanlarında uzun süreli kullanım için tasarlanan tavan vantilatörleri sessiz ve kademeli çalışma özelliği ile sıkça tercih edilen ürünler arasında yer alır. Tavana monte edilen ürün 3 veya 5 kanatlı pervane seçeneklerine sahiptir. Pervaneler ayarlanan hızda dönerek ortamı serinletir ve temiz hava akışını sağlar. Taşınabilme özelliği bulunmayan modellerde sık kullanılan odaya monte edilmesi tavsiye edilir. Sabit vantilatör çeşitlerinden biri olan duvar tipi vantilatörler ise özellikle küçük alanlar için ideal bir seçimdir. Farklı modeller ve farklı özellikler ile tasarlanan modeller arasından seçim yaparken geniş alanlarda hakimiyeti fazla olan salınımlı modelleri tercih edebilir, kumandalı ve hız ayarlı tasarımlar ile konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. LED ışıklı ve göstergeli ürünler son teknoloji ile tasarlanmış olup hem şıklık hem de işlevsellik açısından oldukça kullanışlıdır. Elbette ödeme yöntemleri de mühimdir ve dikkat edilmelidir. Evkur ise size senetle, taksitle veya elden taksitle avantajlı ödeme yöntemleri sunar. 

 

Kule Tipi Vantilatör

 

Yeni nesil tasarımı ile özellikle evlerin salon, oturma odası ve mutfak gibi alanlarında kullanılırken cafe, restoran, balkon ve ofislerde de kullanımı oldukça yaygındır. Kule tipi vantilatör kablolu tasarımı ve portatif kullanım imkanı sunması sebebiyle kolayca taşınabilme imkanı sunar. Böylelikle kullanmak istediğiniz alana kolayca yerleştirebilir, güvenle kullanabilirsiniz. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip kategoride dijital göstergeli ve hız ayarlı kullanım özelliklerinin yanı sıra uzaktan kumanda ile çalıştırılabilen modeller konforlu bir kullanım olanağı sunar. Ürün boyutları ve çalışma performansı alan büyüklüğüne ve ihtiyaca göre değişkenlik gösterirken, ayaklı tasarımı tekerlekli ya da metal olarak farklılık gösterir. Oldukça sessiz çalışma prensibine sahip ürün kapalı mekanlarda rahatsızlık seviyesini minimuma indirirken ortamı homojen bir şekilde serinletmeye yardımcı olur. Çalışma ayarları kademeli olarak ayarlanabilirken enerji tasarrufu ile ekonomik bir kullanım olanağı sunar.

 

Ayaklı Vantilatör

 

Yaşam alanlarında sağlıklı ve konforlu bir ortam elde edebilmek için kullanılacak elektronik cihazların dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Birçok farklı ürün seçeneği arasından kullanacağınız alana uygun serinletici modeli seçmeniz en yüksek performansta verim almanızı sağlar. Ayaklı vantilatör çeşitleri oldukça portatif bir kullanım olanağı sağlar, özellikle evlerde istenilen her odaya kolaylıkla taşınabilir. Ayarlanabilir boy, çalışma hızı ve başlık sabitleme gibi fonksiyonları ile her ihtiyaca uygun özellikte çalışma performansı sergiler. Son dönemlerde oldukça yaygın kullanıma sahip kumandalı ve salınımlı modelleri ile konforlu bir kullanım sunar. Ayarlanabilir çalışma saati özelliğine sahip ürün çeşitleri istenilen zamanda otomatik olarak kendini kapatabilir. Farklı watt gücüyle üretilen modeller arasından kullanılacak alanın boyutlarına uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olup sökülebilir pervane tasarımı ile temizliği de basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

 

Vantilatör Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Evlerde kullanılan tüm elektronik cihazların zaman zaman bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Gereken bu işlemleri rutin bir şekilde yerine getirdiğimizde kullanılan ürünün ömrünü uzatabilir ve verimli bir kullanım elde edebilirsiniz. Küçük boyutlu ve portatif vantilatörler hem kurulum hem de kullanım açısından oldukça kolay olup profesyonel yardım almadan bakım ve temizliği gerçekleştirilebilir. Özellikle buharlı vantilatör kullanıcıları su haznesini sürekli olarak temiz su ile doldurup haznede bekleyen suyu değiştirmelidir. Böylelikle sağlıklı bir ortam havası elde edilebilir. Ayaklı vantilatör çeşitleri dış yüzeyinde bulunan kafesler sökülüp pervaneler temizlenerek kullanılabilir. Tavan vantilatörleri ve sanayi tipi vantilatörlerin bakım ve onarımı için profesyonel yardım alınabilir. Yazın sıcak günlerinden bunalmamak ve sağlıklı bir şekilde serinleyebilmek için tercih edeceğiniz vantilatör çeşitleri arasından enerji tasarrufu sağlayan ürünleri tercih ederek doğa dostu ve ekonomik bir kullanım elde edebilirsiniz. 

 

Vantilatör Kullanım Alanları 

 

Yaz sıcaklarından etkilenmemek veya etkiyi en aza düşürebilmek için üretilen serinleticiler özellikle son dönemlerde kapalı mekanların dışında açık alanlarda balkon ve teraslarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanılacak alan özelliklerine uygun seçilen cihazlar ile istenilen verim elde edilebilirken konforlu bir kullanım olanağına da ulaşılabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte işlevselliğin yanı sıra şık ve zarif tasarımlar sunan kule tipi vantilatör çeşitleri özellikle evlerin salon ve misafir odalarında yer alırken yemek masalarında küçük alanları serinletebilecek masa tipi vantilatörler de ideal bir kullanım olanağı sunar. Ayarlanabilir hız kademesi ve alçaltılıp yükseltilebilen ayaklı klima vantilatör çeşitleri ile kişisel kullanım özelliklerinize göre istediğiniz konfor alanını oluşturabilir serin havanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

 

Vantilatör Fiyatları

 

Vantilatör seçimini en çok etkileyen faktörlerden biri olan model ve özellik seçiminin yanı sıra uygun fiyatlı ve tasarruflu bir ürün seçmektir. Taksitli vantilatör seçeneklerinden faydalanarak ihtiyacınıza uygun ürünü bulabilir bütçenizi sarsmadan çeşitli taksit imkanlarından faydalanarak ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartsız vantilatör satın alma seçeneğinden yararlanarak herhangi bir kart sahibi olmadan uygun fiyat avantajlarından yararlanarak istediğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilir güvenle kullanabilirsiniz. Vantilatör fiyatları marka, model, performans açısından farklılık gösterebilir. Geniş ürün yelpazesi ve bütçe dostu fiyatlar için kategorilerimizi ziyaret edebilir size en uygun ürünü bulabilirsiniz. Ayrıca elektrik enerjisinden tasarruf etmenize yarayan enerji tasarrufu yapan ürünleri seçmeniz ekonomik olarak tasarruflu bir kullanım elde etmenize yardımcı olur.

 

Özeti Göster