⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Yapı Gereçleri Taksitle Evkur'dan Alınır

İnşaat yapımında kullanılan binlerce malzeme olur. Temel bileşen malzemeler ve bu malzemelerle bütünleşen tamamlayıcı bütünleştirici ürünler, topluluğu yapı gereçleri olurlar. Akülü veya elektrikli yapı gereçleri veya manuel kullanılan aletler, yapı gereçleri kategorisinde yeri olan eşyalardır. Kişisel tadilat işlerinin yapılmasında veya profesyonel anlamda kullanılan yapı gereci malzemeleri, uzun ömürlü dayanıklı malzemelerden imal edilmişlerdir.

Tamamını Göster

İnşaat yapımında kullanılan binlerce malzeme olur. Temel bileşen malzemeler ve bu malzemelerle bütünleşen tamamlayıcı bütünleştirici ürünler, topluluğu yapı gereçleri olurlar. Akülü veya elektrikli yapı gereçleri veya manuel kullanılan aletler, yapı gereçleri kategorisinde yeri olan eşyalardır. Kişisel tadilat işlerinin yapılmasında veya profesyonel anlamda kullanılan yapı gereci malzemeleri, uzun ömürlü dayanıklı malzemelerden imal edilmişlerdir.

 

Bazen evde, bazen de iş yerlerinde yapıcı düzenlemelerin yapıldığı anlarda ihtiyaç duyulan veya hobi amaçlı yapılan uğraşılar olur. Böyle anlarda kullanılan araç ve gereçler işlerin tamamlanmasında kolaylık sağlarlar. Profesyonellerin veya amatörlerin kullanabileceği ev gereçleri bilinçli kullanılması gereken eşyalardır. Yapı işlerinin tamamında kullanılabilen araç gereçler, yapılacak işin durumuna göre alet edevat seçilmesini gerektirir. Her bir yapı gereci aleti, yapılacak işin mahiyetine uygun güvenlik önlemleri alınarak kullanılması gereken aletlerdir.

 

Ölçme işlemlerinde kullanılan lazer metrelerden dijital para kasalarına kadar birçok teknolojik eşya, yapı gereçleri içinde kullanıldığı görülür. Yapı gereçlerine Evkur’dan 24 ay hiç peşinatsız, kredi kartsız taksitle satın alabilirsiniz.

 

Matkap

 

El matkapları ev elektriğiyle, tetik mekanizmasıyla çalışırlar. Matkaplar delici takımlar ile iş yapabilen aletlerdir. Sağa ve sola dönebilen ucunda dönerek delik açabilen uçlar ve vidalama aparatları takılabilir. Matkapların kırıcı olmayan modellerinde matkap uçlarıyla delme işlemi yapılabilir. Matkapta delme işlemi yapmadan önce kullanılacak matkap ucu seçimi delinecek materyale göre seçilmelidir. Metal delme işlemleri metal delici matkap uçları ile yapılmalıdır. Metal delmek için hss denilen normlarda üretilen matkap uçları genel olarak en çok bulunan satılan uçlardır. Metal işleme ve delme de çok daha sert matkap uçları olsa da bu tür ürünler büyük matkap tezgahların da kullanılmaya daha elverişlidir. Vidalama işleri de yapılabilen matkaplara takılan özel sıkma uçlarıyla yıldız, düz başlı diye tabir edilen vidalar sökülüp takılabilir. Yıldız ve düz başlı vidalarda kullanılan uçlar vidaya uygun başlıklı olması gerekir. Yıldız uç gibi isimlerle anılırlar. Vidalama işlemi yapmadan önce matkap dönme hızı yeterli seviye dönüş hızına ayarlanmalıdır. Her materyalin ideal devir hızında delme işleminin yapılması, istenilen en iyi sonucun alınmasında faydalı olur. Ahşap delme işlemi de yapılabilen matkaplarda yine ahşap delme matkap uçları kullanılmalıdır. Ahşap delme uçlarıyla metal delme uçları farklı helisel olukta ve uç yapıları farklıdır. Daha kolay talaş kaldırıp pürüzsüz yüzey elde etmek için delinecek materyallere göre uç seçimi yapmak oldukça önemlidir. Matkap uçları farklı çaplarda piyasada bulunur. Kullanılması gereken uçlar, delme işlemi yapılacak yerin çapına göre temin edilmelidir. Matkap uçlarının mandrenleri de otomatik uç bağlanabilen veya anahtarlı uç bağlanabilen olarak iki ayrı çeşidi vardır. Anahtarlı modellerde, mandrene sıkıştırmak veya başka bir tabirle bağlamak için uçlar T şeklindeki anahtarla, saat yönünde sıkılır. Otomatik matkap mandrenlerin de ise uç bağlama işleminde anahtar kullanılmaz. Matkaplarda oldukça uzun kablolarla enerji bağlantı fişleri vardır. Kırıcı delici matkaplarda duvar delme gibi kırma işlemini darbeli matkap şeklinde yapar. Kırıcı delici hiltiler uç kırıcılarıyla dönüşle veya kısa ve hızlı darbelerle kırma işlemi gerçekleşir. Delme hız devirleri makine üzerinden ayarlanabilir. Özel üretilmiş kırıcı uçlar takılabilen kırıcı delici matkaplar motor gücü de yüksek el aletlerindendir.

 

Kırıcı ve delici alet tiplerinden taşıyıcı yapı gereçlerine varana kadar onlarca çeşit yapı gerecine Evkur’dan hiç peşinatsız, kredi kartsız 24 aya varan taksitle sahip olabilirsiniz.

 

Taşlama Makineleri

 

Taşlama makinesi olarak tanınan avuç taşlama olarak da bilinen, seyyar kullanılan elektrikli el aletlerindendir. Ev elektriğiyle çalışan zımpara diski ile metal ağaç ve benzer sert maddelerden talaş kaldırabilen el makinelerindendir. Avuç taşlama makinelerinde demir ve diğer metalleri kesmeye veya aşındırmaya yarayan disk kesiciler takılarak kullanılır. Taşlama makineleri kullanma talimatlarına harfiyen uyularak çalıştırılması gereken el aletlerindendir. Yüksek hızda çalışan kesici alet, metallerde kıvılcım çıkararak aşındırma işlemi yapar. Güvenlik ekipmanları kullanarak çalışılması gereken iş makinesinde sert cisimler üzerinde çalışma yapılır. Yapılacak işin muhteviyatlarına göre küçük veya büyük kesici diski çalıştırabilecek büyüklükte makine tercihi yapılabilir. Metal işlerinde inşaat demiri kesimi metal levhaların kesilmesi çelik demir profil boruların kesilmesi gibi işlemler taşlama makineleriyle yapılabilir. Taşlama makinelerinde ayrıca yüzey çapak alma, düzeltme, şekil verme gibi farklı işlemler için de kullanılırlar.

 

Zımpara Makineleri

 

Titreşimli zımpara makinesi sert yüzeylerden titreşimle aşındırıcı zımpara kullanarak yüzey temizliği yapan makinelerdir. Ahşap veya metal yüzeylerde kullanılabilen zımpara makineleri çalışma esnasında toz kaldırırlar. Ağız maskesi ve gözlük gibi güvenlik ekipmanları kullanılarak çalışılması gereken yapı gereçlerindendir. Ahşap sektöründe daha fazla kullanılan zımpara makinelerinde maksat pürüzsüz yüzey temizliği sağlamaktır. Yapılacak işin durumuna göre kalın veya ince zımpara kullanılır. Zımpara makinelerinde kullanılacak aşındırıcı zımpara kağıtlarının, delik yırtık olmamasına özen gösterilmelidir. Zımpara makineleri ayrıca ıslak zeminde kullanılmaya uygun değillerdir. Her zımpara kağıdı işlenecek malzemeye göre alet üzerinde kullanılır. Makine toz çıkış bölgesine toz torbası veya elektrikli süpürge hortumu takılarak kullanılabilir. Ahşap tamirat ve tadilat işlerinde de kullanılan makineler eşyaların yeniden boyanması öncesinde de pürüzsüz yüzey elde etmek için de kullanılırlar.

 

Gravür Seti

 

Genelde hobi amaçlı kullanılan gravür setleri matkap ucu gibi dönen başlık kısmına takılan aşındırıcı aletlerle iş yapmaya yarayan elektrikli aletlerdendir. İçeriğindeki çeşitli metaller ve metal olmayan işlerde kullanılabilen uç takımları vardır. Cam metal gibi ürünlerde kullanılabilen onlarca farklı şekilleri yapmaya yarayan aşındırıcı taşlama uçları bulunur. Mini taşlama gravür seti olarak da bilinen modelleri olan setler, profesyonel işlerde de kullanılmaya uygun olabilirler.

 

Taşıma İşlerinde Kullanılan Transpalet

 

Eşya ve mamul taşımada kullanılan taşıma araçları, taşınacak malzemelerin ağırlıkları ve ebatları esas alınarak üretilen araçlardır. Transpalet taşıma araçları, 2500 kg gibi ağılıkları taşıyacak kapasitede üretilmiş, düz zeminlerde kullanılacak şekilde tasarlanmış araçlardır. Çekerek kullanılan traspalet taşıma araçlarında fren mekanizması bulunmaz. Manuel kontrolle iş görebilen transpalet araçlar kendi kendine hareket edemeyecek açılı yollarda, iniş yokuş olmayan düz yerlerde kullanılması güvenli taşıma yapma olanağı sağlar. Transpalet kullanımları iş güvenliği bilgisi gerektiren aletlerdendir.

 

Taşıma Araçları

 

Bavul taşıma araçları aynı anda taşınamayacak kadar fazla eşyaların kullanılmasında kullanılan dört tekerli taşıma araçlardırlar. Bavul çuval ahşap kasa gibi eşyaların taşınması sırasında çekerek kullanılabilirler. Düz zeminlerde güvenli eşya taşıması yapılabilecek yapı gereci araçlarındandır. Paket taşıma arabası ise L şeklinde tekerlekli üst üste koli kutu plastik ahşap kasa taşıma aracı olarak kullanılabilecek nitelikte üretilmiş taşıma araçlarındandır. Taşıma arabası ve merdiven olarak ta kullanılan modellerde taşıma aracının basamaklı merdiven olarak kullanılabilme özelliği vardır.

 

Tarım Aletleri

 

Toprak ve bahçe işlerinde kullanılan tarımsal aletleri, tarımla veya bahçeyle uğraşanlar tarafından günlük veya dönemsel olarak kullanılırlar. Ağaç işlerinde kullanılan ahşap kesme makineleri, kerestelerin veya ağaç dallarının küçültülmesi için kesme işlerinde kullanılırlar. Fidan dikme veya farklı tarım ürünlerinde çukur açmak için toprak burgu makinesi kullanılmaktadır. Toprak işlemekte kullanılan çapalama makineleri bu amaçla uğraşanlar için pratik kullanımı kolay benzinli motorla çalışan araçlardır. Motorlu testereler benzinli motorla çalışan tarım ve ağaç işlerinde kullanılabilen aletlerdendir. Bahçe işlerinin görülmesinde önemli kolaylıklar sağlayan motorlu testerelerle, ağaç budama, çalı düzeltme, şekillendirme gibi işler yapılabilmektir. Endüstriyel mutfakta kullanılan et kesme testereleri, kasaplar, yemek fabrikası şirketleri gibi yerlerde hızlı iş gören tezgahlı makine gruplarındandır. Et ve kemiklerin kesiminde rahat kullanılan et kesme makineleri, zamanla çalışan parçalarında bakımları yapılması gereken iş güvenliği bilgisi ve kurallarına uyarak kullanılması gereken aletlerdendir.

 

İhtiyaç duyduğunuz yapı gereci malzemeleri Evkur’un geniş ürün gamı içerisinde yer almaktadır. Ayrıca ilgilenebileceğiniz farklı kategorilerden elektrikli motosikletler ve mopetler ve elektrikli scooterlar ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 

Özeti Göster