⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Yastık Ebadı (cm)
Kumaş Türü
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Her Tercihe Uygun Yastık Çeşitleri Evkur'da

Başarı ve mutluluğun en önemli sırrı iyi bir uykudur. İyi bir uyku için birkaç basit yöntem vardır. Aralıksız bir uyku için öncelikle sessiz ve karanlık bir odaya, sonrasında ise iyi bir yastık ve yatağa ihtiyaç vardır. Doğru ürün seçmek iyi bir uyku almaya ve günün yorgunluğu ile stresinizi atarak yeni güne tamamen dinlenmiş ve enerjik bir halde başlamanızı sağlar.

Tamamını Göster

Başarı ve mutluluğun en önemli sırrı iyi bir uykudur. İyi bir uyku için birkaç basit yöntem vardır. Aralıksız bir uyku için öncelikle sessiz ve karanlık bir odaya, sonrasında ise iyi bir yastık ve yatağa ihtiyaç vardır. Doğru ürün seçmek iyi bir uyku almaya ve günün yorgunluğu ile stresinizi atarak yeni güne tamamen dinlenmiş ve enerjik bir halde başlamanızı sağlar.

 

Yastık Tercihi

 

Yastık tercihi konusu kişiden kişiye farklılık gösterir. Örneğin kimileri yüksek severken kimileri daha alçak, kimileri yumuşak severken kimileri daha sert yastık seçmektedir. Yastık seçimi boyun ve omurga sağlığını doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden hatalı tercihin yanı sıra boyun ve bel ağrılarının nedeni hatta horlama sorununun da başlıca nedeni yastık seçiminden kaynaklanabilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan yastık çeşitleri; ortopedik, yün, silikon, pamuk ve bambu olarak tercih edilmektedir. Mevsimlerin değişmesiyle kullanılan yastığın da değişmesi gerekir. Özellikle mavi boncuk jel özelliği bulunan yastıkların yaz aylarında boyun ve baş bölgesinde serinlik etkisinin oluşmasını sağlar. Kış için ise yün yastıklar daha çok tercih edilmektedir. Yüne karşı herhangi bir alerjiniz varsa pamuk, bambu gibi anti alerjen özelliğe sahip malzemeleri seçebilirsiniz. Yazlık ve kışlık yastık olarak adlandıracağınız çeşitler de kişiye göre farklılık göstermektedir. Vücudunuzu tanıyarak yastık seçiminde bulunmak oldukça önemlidir.

 

Yastık seçiminde oldukça önemli başka bir konu da yastığın ölçüsüdür. Farklı ölçülerde yastıklar bulunsa da rahat ve konforlu kullanım için genelde ölçüler 50x70 şeklinde standart ölçüde hazırlanır. Uykunun yanı sıra oturma yastıkları da oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Özellikle oturarak çalışan kişiler için tasarlanan özel yastıklar bulunmaktadır. Bu yastıklar basur, çatlak ve oturma bozukluğu gibi hastalıkları bulunan ve tüm gün oturarak çalışan kişiler için ağrıyı en aza indirmeye yardımcı olurlar. Oturma yastığı kadar önemli bir diğer yastık çeşidi de bel ve boyun yastığıdır. Beli destekleyip kavrayan yapısıyla bel sağlığına da önemli katkısı bulunmaktadır. Ortopedik yapıdaki yastıklar olası rahatsızlıkların önüne geçer. Birçok renk seçeneğine sahip olan yastıklarda özellikle beyaz ve krem renk oldukça fazla tercih edilmektedir. Renklendirmek için birbirinden farklı renkli kılıfları kullanabilirsiniz. Önemli olan görüşün yanı sıra kullanılan yastıkların düzenli bir periyotta temizlenmesidir. Temizliğine özen gösterilen yastıkları uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz. Yastıklar hemen hemen her yaş grubu için kullanıma uygundur. Sırt üstü veya yan yatmayı sevenler hatta sarılıp yatanlar, herkese uygun yastık modelleri mevcuttur. Yastık fiyatları her bütçeye ve özelliğe uygun olarak değişkenlik göstermektedir. Kendinizi tanımalı ve size en uygun yastık ile kalite uykuya merhaba demelisiniz.

 

Ortopedik Yastık

 

Baş ve boyun sağlığı düşünülerek tasarlanmış yastık çeşitleridir. Genellikle vücudunun bu bölgesiyle ilgili sorun yaşayan kişilerin başvurduğu yastık tipi ortopedik ve visco yastıklar olsa da rahatını ve sağlığını düşünen herkesin kullanması gereken bir yastık çeşididir.

Yastık seçiminde bulunurken dikkat edilecek ilk nokta dolgu malzemesi, bir diğer nokta ise kumaş malzemesidir. Son olaraksa ürün ölçülerine iyice göz atmak gerekir. Ortopedik yastıklar farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır. Dolgu malzemesi olarak genellikle hafızalı visko malzeme kullanılır. Bu malzeme kafanızın ve boynunuzun şeklini alarak uyku sırasında konforu üst düzeyde tutar.

 

Yün Yastık

 

Geleneksel alışkanlıklar yastık tercihinde kişileri çoğu zaman yün yastık seçimine yönlendirmektedir. Yün yastıklar, aynı zamanda sert yastık sevenlere hitap eden bir malzemeye sahiptir. Yüne karşı alerjisi olanların bu malzemede üretilen yastıkları tercih etmemesi gerekir.

 

Yün yastık bazı kullanıcıları temizliği konusunda düşündüren bir yastık tipidir. Eski yün yastık çeşitleri yüne özel bir yıkama çabası gerektirse de son yıllarda çıkan yeni yün yastıklar makinede yıkanabilme özelliğine sahiptir. Bu anlamda yün yastık satın almayı düşünenlere temizliği konusunda büyük kolaylık sunulmaktadır.

 

Pamuk Yastık

 

Pamuk yastık orta sert ve sert yastık tercih edenlerin en çok güvendiği ve konforla kullandığı yastık tipidir. Satın alma aşamasında %100 pamuk malzemeye sahip ürünler tercih edildiğinde elyaf veya polyester malzemeye kıyasla terletme yapmayan kaliteli bir uyku sunar.

Pamuk yastık satın alırken dikkat edilecek bir başka husus ise kumaş malzemesidir. Dolgu malzemesi tamamen pamuk olan yastıkların kumaşı polyester veya bambu olabilmektedir. Terletmez yastık özelliğine sahip bir yastık seçmek istendiğinde hem dolgu malzemesi hem de kaplandığı kumaş mutlaka katkısız pamuk olmalıdır. Pamuk yastıklar da aynen silikon ve yün yastıklar gibi makinede yıkanabilir ve temizliği, kurutması kolaylıkla yapılabilir.

 

Silikon Yastık

 

Kullanım kolaylığı, hafifliği, yumuşaklığı ve uygun fiyatlı ürünler olması nedeniyle silikon yastık, kullanıcıların en çok tercih ettiği yastık tipidir. Neredeyse her evde bulunan silikon yastıklar, tercihe göre orta sert, orta yumuşak veya yumuşak dolguya sahip olabilirler. Yine tüm yastık tiplerinde olduğu gibi silikon yastıklarda da kumaş kalitesi ve malzemesi değişebilmektedir.

Pamuk, pamuk saten, polyester, bambu gibi kumaş malzemesine sahip silikon yastıklar bulunmaktadır. Terletmeyen kalitede silikon yastık tercih etmek isterseniz; bambu kumaş ve pamuk kumaş olanları satın alabilirsiniz.

  

Son olarak silikon yastıkların da bir çeşit elyaftan üretildiğini belirtmek gerekir. Silikon yastığın dolgu malzemesi silikonize edilip minik toplar haline getirilmiş elyaftır. Dolayısıyla elyaf yastık ve silikon yastıkta elyaf dolgu bulunur. Silikon dolgu, elyafın farklı bir forma sokulmuş halidir.

 

Farklı Yastık Çeşitleri

 

En çok tercih edilen yastık türlerine değindikten sonra konforuna dikkat edenlerin seçtiği farklı ve özel yastık türlerinden bahsetmek gerekir. Bambu yastık, nefes alabilir kumaş özelliği ile kaliteli yastık tavsiyesi arayanların seçtiği modeller arasına girmektedir.

 

Kaz tüyü yastık içerdiği doğal malzeme ve hiçbir dolgu tipindeki yastıkta bulunmayan dokusu ile özel zevklere hitap eden bir üründür. Evkur ürün gamı içerisinde bulabileceğiniz bir diğer ürün de çam ağacı yastık dolgusudur. Alerjik bünyelere çok iyi gelecek bu yastık tipi ile rahat bir uyku çekebilirsiniz. Dolgu olarak kullanılan doğal çam kırpıntıları, astım ve nefes alma zorluğu çekenler için birebirdir.

 

Yastık Fiyatları ve Taksitli Satın Alma Fırsatları

 

Yastık fiyatlarını etkileyen başlıca unsur yastığın özel bir dolgu malzemesine sahip olup olmadığıdır. Silikon yastıklar, ortopedik visco yastıklara kıyasla daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Yine benzer şekilde kaz tüyü yastık ve hakiki yün yastıklar elyaf yastıklara kıyasla daha kaliteli malzeme içerdikleri için aynı fiyat skalasına sahip ürünler değillerdir. Öncelikle sağlığınızı ve konforunuzu dikkate aldıktan sonra her bütçeye uygun yastıkları Evkur’da bulabilirsiniz.

 

Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz yastığa hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz yorgan ve nevresim takımları için kategorilerine göz atabilirsiniz.

Özeti Göster