⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Model
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Kaliteli Yatak Odası Takımları Taksit Avantajlarıyla Evkur'da

Yatak Odası

Yaşadığınız evin her bölümü için eşyaların farklılaşması bir yandan dekoratif açıdan bütünlük isterken öte yandan da zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygunluk göstermelidir. Keyifli ve rahat uyumanın yolu, kaliteli uyku ürünlerini seçmekten geçer. Bu nedenle yaşamınıza konfor ve dinginlik katmak için doğru yatak odası takımını seçmeniz son derece önemlidir. Ayrıca huzurlu hissedebilmeniz için, kullandığınız eşyaların kaliteli olması gerekir. Aynı zamanda bu ürünler nitelikleri ve renk seçenekleri ile de kullanıcıların beğenisini de tatmin etmelidir.

Tamamını Göster

Yatak Odası

 

Yaşadığınız evin her bölümü için eşyaların farklılaşması bir yandan dekoratif açıdan bütünlük isterken öte yandan da zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygunluk göstermelidir. Keyifli ve rahat uyumanın yolu, kaliteli uyku ürünlerini seçmekten geçer. Bu nedenle yaşamınıza konfor ve dinginlik katmak için doğru yatak odası takımını seçmeniz son derece önemlidir. Ayrıca huzurlu hissedebilmeniz için, kullandığınız eşyaların kaliteli olması gerekir. Aynı zamanda bu ürünler nitelikleri ve renk seçenekleri ile de kullanıcıların beğenisini de tatmin etmelidir. Ayrıca tercih edeceğiniz ürünlerin tarzınıza hitap etmesi ve ruhunuzu yansıtması da önemli bir konudur. 

 

Çok Yönlü Yatak Odası Takımları

 

Yatak odası takımlarının diğer ev eşyalarından farkı bu ürünlerin bir paket içinde sunulmasıdır. Genel olarak çift kişilik yatak, gardırop, komodin, şifonyer gibi ürünlerin yatak odası takımları içinde sunulması ile birlikte kullanıcıların ihtiyacı olan ürünlerin hepsinin birlikte karşılanması önemli bir unsurdur.  Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış olan çeşitli alternatifler de mevcuttur. Bu sayede hem uygun fiyatlı bir şekilde hem de tarzınıza uygun olarak yatak odası takımı seçmeniz mümkündür. Bu noktada, doğru bir seçim yapabilmek için beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Birçok marka tarafından üretilen bu ürünler modelleri açısından değişkenlik göstermektedir. 

 

Farklı modeller arasından beyaz renkli modeller diğer renk seçenekleri arasından daha fazla rağbet görmektedir. Bu durumun nedeni beyaz rengin diğer birçok renkle uyumlu birlikteliğidir. Ürünler üretilirken, kullanıcının istekleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Siz de birçok model arasından kendi zevkinize uygun istediğiniz gibi bir ürünü bulabilirsiniz. Yatak odası takımınızı seçerken rengi de önemli bir husustur. Fazla ışık almayan bir odanız varsa daha açık renk parçalar tercih ederek daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz ya da çok güneşli bir oda ise daha koyu renk parçalarla ışığı yumuşatabilirsiniz. Ahşap ve pastel renkler daha spor bir görüntü sağlarken, siyah ve beyaz renkler daha resmi bir oda olmasını sağlayacaktır. Eğer odanızı boyatmayacaksanız, takımınızı duvar renklerine uygun şekilde seçebilirsiniz. 

 

Yatak Odası Modelleri ve Özellikleri

 

İnsanların çok fazla vakit geçirdiği alanlarda farklı tarzlara sahip birçok eşya kullanılmaktadır. Yatak odası ürünleri bir kere alınan ve uzun süre kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır. Bu ürünler, sık değiştirilen eşyalar olmadığı için sadece kullanılan malzemelerin kalitesi değil, tasarımının da uzun süre kullanıma uygun olması gerekir. Yatak odası takımı ceviz, meşe ya da farklı ahşap görünümleri ile odanın dekorasyonunu tamamlayıcı en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle doğru seçim yapmak için tüm modelleri incelemek ve kendinize en uygun tarzı belirlemeniz gerekir. Kullanıcıların önem verdiği konular arasında bu ürünlerin daha işlevsel ve şık olması ön plandadır. Bu ürünler geleneksel çizgiler barındırdığı gibi daha modern çizgileri yansıtan birçok modeli de mevcuttur. Ürünlerin farklı renk ve tasarım özelliklerini taşıması değişen kişisel beğenilere karşılık gelmektedir. Yatak odası takımları içerisinde yer alan tüm ürünlerde dekoratif açıdan bir bütünlük aranırken renk uyumlarına da özen gösterilir. 

 

Ürünler paket içeriğine göre bazalı ve bazasız olarak ikiye ayrılmaktadır ve bazalı olan ürünler bazasız olan ürünlere oranla daha işlevsel olmaktadır. Kullanıcıların yatak odası tercihi çeşitlilik göstermektedir. Bazı kullanıcılar daha rahat ve ferah hissedebilmek için country çizgilere sahip modelleri tercih etmektedir. Bazı kullanıcıların tercihleri ise yuvarlak ya da avangart modeller olmaktadır. Daha modern çizgilere sahip ve daha pratik alternatiflere yönelen kullanıcılar ise spor çeşitleri tercih etmektedir. Lüks yatak odası tercih edenlerin aradığı ise daha gösterişli modeller, ışıltılı renkler ve kaliteli mobilya seçenekleri oluyor. Bu ürünlerde takımın ürün çeşitliliği birçok açıdan önemli olup kullanıcıların seçme imkânlarını artıracak şekilde satışa sunulmaktadır. Baza, başlık ve yatağın bulunduğu yatak odası takımlarında gardırop, komodin, şifonyer ve halı gibi ürünler de yer alır. Bu ürünler genel olarak ahşap malzemelerden üretildiği için ahşap malzemenin hem dayanıklı olması hem de rengi daha iyi göstermesi önemli bir unsurdur. Birçok marka farklı kalitede ürün modeli ürettiği için her kullanıcı kendi bütçesine uygun yatak odası takımını bulabilir. Siz de değişik marka ve modeller arasından kendi zevkinize uygun istediğiniz gibi bir ürünü bulabilirsiniz.

 

Yatak Odası Takımı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yatak odası takımlarını satın alırken bazı noktalara dikkat etmek birçok ürün arasından daha makul seçimler yapmak adına önem arz etmektedir. İster klasik yatak odası takımı isterseniz spor yatak odası takımı satın alın, bu ürünlerin içerdiği eşyaların nitelikleri genellikle benzer olmaktadır. Genel olarak ürün çeşitleri arasında bazalı ya da bazasız bir karyola ya da baza, bir yatak başlığı, bir gardırop, 2 komodin, bir şifonyer ya da dresuar ve bir ayna yer alır. Kullanacağınız mekânın durumuna göre ürün parçalarını artırıp azaltabilirsiniz. Bu ürünlerin her kullanıcıya hitap eden marka ve modelleri olduğu gibi ayrıca her kullanıcıya hitap eden renk ve tasarımı da bulunmaktadır. Yatak odası takımı fiyatları, kullanılan malzeme, marka ve modele göre değişiklik gösterdiği gibi, içerdiği parçaların sayısı ve çeşidine göre de değişebilmektedir. Ürünü satın alırken yatak odasının duvar rengi, büyüklüğü ve yapısına uygun şekilde seçim yapmak daha doğru olacaktır. Uzun yıllar konforlu kullanım olanağı sağlayan, göze hitap eden estetik,  dayanıklı ve uzun ömürlü modelleri seçmek birçok açıdan size avantaj sağlayacaktır.  

 

Bir üründen beklediğiniz konforu elde etmek istiyorsanız, yatak odanızın büyüklüğü ile mobilya takımınızın büyüklüğünün de uyumlu olması gerekir. Yani mekânınızın ölçüleri ile mobilyalarınızın ölçülerinin örtüşmesi gerekiyor. Ölçülerden kastedilen sadece genişlik değildir, yükseklik ve derinliğe de dikkat edilmesi gerekir. Sürgülü ve kapaklı gardıropların açılma biçimleri ve ihtiyaç duydukları mesafe farklı olduğundan bunların da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Odaların yapısına göre bazı odalarda alçak ve geniş şifonyerleri tercih ederken, bazı odalarda yüksek şifonyerler daha işlevsel olabilmektedir. Başta tasarımı, rengi, kullanılan malzeme ve ürünün büyüklüğü olmak üzere yatak odası markaları tarafından sunulan geniş ürün gamı sayesinde satın alacağınız modelin tüm detayların inceleyebilir ve hayal ettiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 

Yatak Odası Takımı Fiyatları

 

Ev eşyaları kategorisinde yer alan ürünler satın alırken birçok unsura önem verilir. Bu unsurlar arasında fiyat farkları da yer almaktadır. Satın alma işlemi yapılırken alınan ürünün fiyatının tüketicinin bütçesine uygun olması da göz önünde bulundurulur. Kullanıcıların kişisel zevk ve tercihlerine bağlı olarak da yatak odası takımları arasında fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Fiyatların farklılık göstermesindeki en büyük etkenlerden biri de farklı markaların birçok farklı renkte ve modelde ürünü üretmesinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda ürün modellerinin aynalı olup olmaması ya da kullanılan malzemeye göre farklı fiyat alternatifleri oluşturmasına da sebep olmaktadır. Lake malzemeden yapılmış bir ürün ile masif ahşap bir takım farklı fiyat oluşturabilmektedir. 

 

Yatak odası takımı fiyatları üründen ürüne ve modellere göre değişiklikler göstermekle birlikte tasarıma göre de değişiklik göstermektedir. Takımın rengi, deseni, şekli gibi faktörler doğrudan fiyatına yansımaktadır. Ayrıca ürün takımları içerisinde ne kadar fazla sayıda ürün çeşidi yer alırsa yatak odası takımları o kadar yüksek fiyatta satışa sunulmaktadır. Genel olarak tüm ürün takımlarında performans ve ürün fiyatı ilişkisi görülmektedir. Öte yandan cibinlikli modelli markaların fiyatları söz konusu ürünlerin barındırdığı tasarım detaylarına göre değişkenlik gösterebilir. Yani farklı bütçeye sahip kişiler için çeşitli tasarımlara sahip pek çok yatak odası takımı bulunmaktadır. Siz de değişik marka ve modeller arasından kendi zevkinize uygun istediğiniz gibi bir ürünü inceledikten sonra kendi bütçenize uygun bir ürünü seçebilirsiniz.

 

Yatak Odası Takımının Önemi

 

Ortalama olarak insan ömrünün üçte biri uykuda geçmektedir. Başka bir deyişle, 80 yıl yaşayan bir insanın, ömrünün 20 yılı uyuyarak geçiyor. Bu kadar uzun süre geçirdiğiniz ortamların rahatlığı konusunda dikkatli olmalısınız. Yapılan araştırmalar, uyku düzensizliğinin metabolizmayı yavaşlattığını, dolayısıyla kilo alımına yol açtığını kanıtlamıştır. Aynı zamanda düzenli uyuyamayan insanlarda insülin direncinin dengesizleştiği ve diyabet hastalığının arttığı görülmektedir. Uyku, sadece vücudun dinlenerek şarj olduğu bir süre değil, aynı zamanda bilişsel süreçlerin sağlıklı işlemesi için çok önemli bir süreç. Sağlıklı bir uykunun hem fiziksel hem ruhsal sağlık için önemi tartışılamaz. Bu nedenle günün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz odanın uykuya elverişli olması önemli. 

 

Öncelikle kendi önceliklerinizi belirlemelisiniz. Örneğin, yumuşak yataklarda mı yoksa daha sert yataklarda mı daha rahat uyuyorsunuz ya da yatağın yüksekte mi yoksa yere yakın mı olmasını tercih edersiniz? Yatak ve karyola alırken kiloya da dikkat edilmelidir. Toplam kilonuza uygun parçalar tercih etmeniz rahat etmeniz için önemlidir. Bu gibi detayları belirledikten sonra yatak odası alışverişi yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Yatak odası alırken unutmamanız gereken bir diğer nokta, bu ürünleri uzun süre kullanacağınız. Mobilya, genelde çok sık değiştirilmediği için, özellikle kiracıysanız ya da yakın zamanda taşınmayı düşünüyorsanız sadece şu an yaşadığınız evi düşünmemeniz gerekiyor. Uzun kullanım süresine sahip bu eşyaları satın alırken daha fonksiyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde, yatak odanız yeni taşınacağınız eve sığmayabilir ve yeni bir takım almak zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda, uzun süreli kullanım için daha sağlam malzemeler kullanılarak yapılmış yatak odası takımı modellerini tercih etmeniz, taşınırken zarar görmelerinin de önüne geçecektir.

 

Yatak Odası Takımı Nasıl Seçilmeli?

 

Yatak odası seçimi yaparken odanın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Yatak odası takımında birçok parça bulunur ve bu eşyaların işlevleri farklıdır. Eğer bu parçalardan biri yatak odanıza sığmazsa takımınızı verimli olarak kullanamayabilirsiniz. Tam tersi durumda da eğer büyük bir odanız varsa ve yatak odası takımınız bu oda için fazla küçükse, odanız boş görünecektir. Yatak odası takımı alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu da eşyalarınızın, özellikle kıyafetlerinizin miktarıdır. Eğer evinizde çok fazla kıyafetiniz varsa büyük bir gardıroba sahip bir takım tercih etmelisiniz. Kıyafetlerinizin türüne göre de gardırop modelleri seçiminiz değişebilir. Örneğin, gömleklerinizi çoğunluktaysa askı bölümleri daha fazla olan bir gardırop tercih edebilirsiniz ya da tişörtleriniz fazlaysa raflı modeller sizin için daha kullanışlı olabilir. 

 

Yatağınızı seçerken karyola ya da baza tercih edebilirsiniz. Karyola yere yakın olduğundan daha şık bir görünüm sağlayacaktır ancak baza tercih etmeniz de fazla eşyalarınızı depolamanız açısından iyi bir fikir olabilir. Yatak odası takımına dahil olacak parçalardan dresuar ya da makyaj masası gibi eşyalara ihtiyaç duyup duymamanız da önemli bir etkendir. Makyaj ve bakım malzemelerini koyacak bir yere ihtiyacınız varsa makyaj masası ve çekmecesi olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bazı yatak odası modellerinde makyaj masasının önüne oturulabilmesi için bir puf ya da tabure de bulunabilir. Yatak odası takımı alırken bütçenizi aşmamaya da özen göstermelisiniz. Hayalinizdeki yatak odası takımını, kredi kartsız ve elden taksitle Evkur’dan satın alabilirsiniz.

 

Küçük Evler İçin Fonksiyonel Yatak Odası Takımları

 

Eğer küçük bir eve ya da yatak odasına sahipseniz, mobilya seçimi yaparken daha da dikkatli olmalısınız. Odanıza uygun olmayan bir takım seçtiğinizde eşyalar sığmaz ya da odanın içinde hareket alanınız kısıtlanır. Ayrıca sıkışık ve eşya dolu bir odada uyku düzeniniz de bozulabilir. Küçük bir yatak odası için daha gösterişsiz ve gereksiz detaylardan, işlemelerden uzak bir model tercih edebilirsiniz. Yatak boyutunu da en büyük olan king size olarak değil, standart bir çift kişilik yatak olarak tercih etmeniz iyi bir seçenek olacaktır. Karyola yerine bazalı yatak odası takımı ya da altında çekmecesi bulunan bir yatak almalısınız. Böylece fazla depolama alanı sayesinde gardırobunuzu daha küçük ve az kapalı modellerden alabilirsiniz. 

Duvara monte edilebilen raflar ve çekmeceler alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda, içinde çekmece bulunan bir gardırop alarak, şifonyer parçasını tamamen takımınızdan çıkarabilirsiniz. Yatağın yanına koyacağınız komodinleri de küçük boyutlarda tercih ederek hareket alanınızı genişletebilirsiniz. Aynı zamanda çekmeceli komodinler sayesinde ekstra depolama alanına sahip olursunuz ve bu alanlara çorap ya da çamaşır gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz. Açık renk mobilyalar tercih ederek küçük odanızda daha ferah ve geniş bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda köşeli yerine yuvarlak hatlı mobilyalar kullanmak da odanızı daha ferah gösterir ve hareket alanınızı kısıtlamaz. Ayna kullanımı da odayı geniş göstermek için yaygın bir yöntemdir. Gardırop ve şifonyerinizi aynası olan modellerden tercih ederseniz odanıza bir derinlik kazandırmış olursunuz. 

 

Farklı Tarzlara Hitap Eden Yatak Odası Takımları

 

Yatak odası takımları genelde benzer parçalara sahip olsalar da bazı parçalar farklılık gösterebiliyor. Bazı takımlarda baza bazı takımlarda karyola bulunur. Baza bulunmayan takımlar için ekstra bir ücret ödeyerek karyola yerine baza alma şansınız da olabilir. Standart bir takımda şifonyer, makyaj masası ve iki tane komodin bulunur. Odanızın büyüklüğüne ve ihtiyacınıza göre bu ürünleri takımınıza ekleyebilir ya da takımdan çıkarabilirsiniz. Yatak odanıza mobilya alırken ve dekore ederken, öncelikle nasıl bir tarz yansıtmak istediğinize karar vermelisiniz. Yatak odası takımları birçok farklı modele sahip olabilir. Daha sade bir model istiyorsanız açık renklerden ve desensiz mobilyalardan yana olabilirsiniz. Daha gösterişli yatak odaları için koyu renklerde, işlemeli ve desenli parçalar tercih edebilirsiniz. Geniş bir yatak odanız varsa büyük ve uzun yatak başlıkları odanızı daha gösterişli yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda altın ve gümüş rengi detaylarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha klasik bir görünüm için ahşap rengi çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 

 

Ahşap desenlere sahip mobilyalar; modası geçmeyen, zamansız tarzda mobilyalardır. Böylece uzun süreler gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yatak odanızda en çok göze çarpacak olan parçalardan biri yatak başlığıdır. Yatak başlığının boyutu bir yana, yapıldığı malzeme de çok önemlidir. Yatak başlığınız tamamen kumaş kaplama ya da ahşap olabileceği gibi, demirden yapılmış başlıklar da bulunur. Kumaş kaplama modeller, yatağınızla da güzel bir bütünlük sağlayacağı için iyi bir tercih olabilir. Aynı zamanda, makyaj masası da en önemli parçalardan biridir. Eğer makyaj malzemesi ve takı gibi eşyalarınız çoksa çekmecesi olan makyaj masalarını, eğer bu eşyalar fazla değilse sadece masa şeklinde olanları tercih edebilirsiniz. Yatak odası takımı seçiminiz ne olursa olsun, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun modelleri Evkur’dan taksitle ve senetle satın alabilir, bütçenizi zorlamadan hayalinizdeki yatak odasına sahip olabilirsiniz.

 

Özeti Göster