⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Daha fazla göster Daha az göster
Marka
Daha fazla göster Daha az göster
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
En Güzel Yatak Örtüleri ve Uyku Setleri Evkur'da

Yatak Örtüleri

Yatak odaları, uyku ve dinleme ihtiyacının karşılandığı evinizin en özel alanlarıdır. Uykunun verimli olabilmesi, gün içerisinde dinç ve sağlıklı hissetmek oldukça önemlidir. Bu nedenle, yatakların ve yatak örtülerinin, rahat ve konforlu olması, insan sağlığını desteklemesi de oldukça önemlidir. Yatak örtüsü, uyku verimi sağlayan etkenlerden biridir. Yatak örtüsü, yatak odalarının dekorasyonuna katkı sağlayan, atmosferi değiştiren en önemli ürünlerdendir.

Tamamını Göster

Yatak Örtüleri

 

Yatak odaları, uyku ve dinleme ihtiyacının karşılandığı evinizin en özel alanlarıdır. Uykunun verimli olabilmesi, gün içerisinde dinç ve sağlıklı hissetmek oldukça önemlidir. Bu nedenle, yatakların ve yatak örtülerinin, rahat ve konforlu olması, insan sağlığını desteklemesi de oldukça önemlidir. Yatak örtüsü, uyku verimi sağlayan etkenlerden biridir. Yatak örtüsü, yatak odalarının dekorasyonuna katkı sağlayan, atmosferi değiştiren en önemli ürünlerdendir. Yatak odasının çok daha estetik ve şık görünmesini sağlayan bu ürünlerin birçok çeşidi mevcuttur. Birbirinden renkli ve farklı tasarımlara sahip olan örtü modelleri farklı ölçülere göre alıcılarına sunulmaktadır.

 

Modeller arasından seçim yaparken kullanacak kişiye göre bir tercih yapmak önemlidir. Günlük olarak kapitone yatak örtüsü, pamuk ve keten modeller oldukça uygundur. Kolay kullanıma sahip oldukları için günlük olarak rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz örtünün etek kısımları kesinlikle yere değmemelidir. Bu nedenle örtüyü alırken ölçüsüne mutlaka dikkat etmelisiniz.

 

Yatak örtüsü seçimi yapılırken hangi mevsimde kullanılacağı oldukça önemlidir. Peluş yatak örtüleri, sizi daha çok ısıtacağından dolayı soğuk kış aylarında kullanılması çok daha uygundur. Peluş örtüler görünüş açısından da iç ısıtır. Kadife yatak örtüleri farklı kumaş türlerini sevenler için idealdir. Kadife sevenlerim tutkusu bambaşkadır ve sevenleri için bu kumaş adeta bir tutkudur. Kadife yatak örtüleri de kış için ideal seçimler arasında yer alır.

 

Yatak örtüsünün kumaşı yatağın düzenli görünmesinde oldukça etkilidir. Yatak odası için genel olarak seçilen kumaş türü satenlerdir. Saten kumaş her ne kadar şık görünse de kaygan yapısı nedeniyle yatağın çabuk bozulmasına neden olur. Bu nedenle yatak örtüsü seçerken kumaşına dikkat etmelisiniz. Şık bir görünüme sahip olan saten, odanın eşsiz bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Saten denince akla gelen bir diğer çeşit ise gelin yatak örtüleridir. Gelin yatak örtüsü daha çok estetik tasarımlar barındırsa da satın almak istediğiniz ürünün kullanışlı olması gerektiği de unutulmamalıdır. Kullanmaktan keyif alamayacağınız veya kullanırken zorlanacağınız modellerden uzak durmalısınız. Gelin yatak örtüleri genellikle süslü görüntüde olurlar. Bu yüzden alırken, kolay temizlenir olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız. Aynı şekilde güpürlü yatak örtüsü modelleri de görüntüsü hoş olsa da kullanışı zor olan ürünlerin arasında yer alır

 

Örgü yatak örtüsü modelleri, el yapımı ürünlerden hoşlananlar ve daha sıcak bir ortam yaratmak isteyenler için tercih nedenidir. Birçok farklı tasarımlara ve renklere sahip örgü seçenekleri bulunur. Örgü tekniği ile birbirinden güzel modelleri ve özellikleri ile beğenilen tarzda bulunması mümkündür. Çeşitli renklere sahip olan örgü örtüler kullanıcıların zevkine göre sunulmaktadır.

 

Doğru Uyku Seti Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Uyku seti modelleri yatak odası tekstilinin en önemli parçalarındandır. üyku setleri; uyku kalitesini önemli ölçüde etkiler. Bu sebeple uyku seti seçimi çok önemlidir. Uyku setleri kış aylarında en sık tercih edilen yatak odası ürünüdür. Uyku setleri her ev için daimi bir ihtiyaçtır. İhtiyaçlar herkes için farklılık gösterir. Uyku setleri evlenecek kızların çeyiz için seçim tercihleri olurken, bazen de yatak odası dekorasyonu için kullanılmaktadır. Her ne amaçla kullanılmak istense de uyku setlerinin içerisinde hem yorgan hem yastık ürünlerinin yer alması çok büyük bir avantajdır. Ürünü alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler şu şekildedir:

 

  • Yatak ölçüsüne uygun uyku seti seçimi

 

Uyku seti alırken; öncelikle yatak ölçülerinizi göz önünde bulundurmalı ve ihtiyacınıza göre hangi uyku setini alacağınıza karar vermelisiniz. Uyku setleri çift kişilik veya tek kişilik olarak satışa sunulmaktadır. Farklı bir çeşit olarak bebekler için olan uyku setleri de unutulmamalıdır. Bu yüzden uyku seti alışverişi yapıldığında önce kim için ve hangi ölçüde alınacağının kararı verilmelidir. Doğru ebat ve ölçülerde satın alacağınız uyku setleri size çok daha konforlu bir kullanım sağlayacaktır.

 

  • Kaliteli uyku seti seçimi

 

Uyku seti alırken her ucuz ürünün kalitesiz, her pahalı ürünün de kaliteli olmadığını fikriyle yola çıkmalısınız. Bu yüzden fiyatlarla hareket etmemeli, ürünün kalitesini inceleyerek alışveriş yapılmalıdır. Ürün yıkandığında ilk halini korumayan formu bozulan, renkleri solan ve eskiyebilecek modelleri kullanmak doğru değildir.

 

  • Uyku seti nefes alabilir kumaştan olmalı

 

Uyu setleri liflerden ve hava boşluklarından oluşan yapısıyla mükemmel hava geçiş özelliğine sahiptir. Uyku setinin hava geçirgenliği, cildin rahat etmesini sağlar. Kaliteli kumaşı sayesinde yaz kış nefes alarak terlemeyi engeller. Nemi emen organik pamuk kılıflar, vücut ısısını düzenler, dengeler ve terletmez. Çok terleyen bir bünyeye sahipseniz pamuk yatak örtüsü seçmeli, satın aldığınız ürünün nefes alır yapıda olduğundan emin olmalısınız.

 

  • Hassasiyetlere uygun uyku seti seçimi

 

Bir uyku seti alırken ürünü uyku esnasında kullanacağınızı ve ürün ile tüm gece boyunca temas halinde olacağınızı unutmamalısınız. Hassas bir cilde sahipseniz, uyku setinin içerisinde yer alan ürünlerin ciltte herhangi bir alerji veya tahrişe neden olmayan ürünler olduğuna dikkat edilmelidir. Bambu veya pamuk kumaşlı uyku setleri hem hassas cilde sahip kişiler hem de solunum yolu alerjisine sahip olanlar için ideal ürünlerdir. Astım ve nefes darlığı olanların ise yün karışımlı uyku setlerinden uzak durması gerekir.

 

Yatak Örtüsü ve Uyku Seti Fiyatları

 

Yatak örtüsü fiyatları, kullanılan materyal kalitesi, ürün fiyatını arttıran faktörlerden biridir. El işçiliği gerektiren bazı tasarımlar fiyat olarak da diğerlerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle işçiliği az olan modeller arasından birini tercih ederek çok daha uygun fiyatlı bir alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, kaliteli marka seçimi fiyat farkının oluşmasına neden olan en önemli etkendir.

 

Uyku setinde model aynı olduğunda fiyatı etkileyen tek fark, ürünün tek kişilik ve çift kişilik bir takım olduğudur. Fiyat farkı marka, model, kumaş ve iç dolgu kalitesine göre değişir.

 

Yatak Örtüleri ve Uyku Setleri Nasıl Temizlenmelidir?

 

Yatak örtüsünü yıkamadan önce kumaş özelliğine ve dokusuna iyice bakmalısınız. Yıkama talimatlarına uyup işleme başlamanız ürünün uzun ömürlü kullanımı için önemlidir. Yatak örtüsünü yıkarken yanında başka bir eşya koymadan yıkamaya çalışmalısınız. Bu sayede dilediğiniz hijyene hemen kavuşabilirsiniz.


Uyku setleri belirlemiş olduğunuz düzenli aralıklarla yıkanmalıdır. Bu durum daha sağlıklı bir uyku için oldukça önemlidir. Uyku seti yıkama talimatları ürünün kumaş yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Uyku setleri kesinlikle Kurutması makinesinde kurutulmamalıdır. Aynı zamanda yüksek derecedeki yıkamalarda uyku seti çekebilir veya boyu küçülebilir, renkleri eski canlılığını kaybedebilir.

 

Yatak örtüleri ve uyku seti modelleri yatak odalarının dekorasyonunu tamamlayan ürünlerdir. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz yatak örtüsü ve uyku setine hemen sahip olabilirsiniz. Ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz nevresim takımları ve battaniyeler için kategorilere göz atabilirsiniz.

 

Özeti Göster