⇡ Başa Dön
Marka
Kullanılan Malzeme
Daha fazla göster Daha az göster
Ürün Tipi
Parça Sayısı
Daha fazla göster Daha az göster
Kişi Sayısı
Renk
Daha fazla göster Daha az göster
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Değişik Yemek Takımları Taksit Avantajlarıyla Evkur'da

Yemek Takımı Modelleri 

Yemek takımları her evin vazgeçilmez eşyasıdır. İster evde ister restoranda olsun yemeklerin nasıl sunulduğu önemlidir. 

Yemeğin en güzel şekilde sunulmasını da ancak yemek takımları ile mümkün olur. Bir takım almak istediğinizde parça sayısına ve çeşidine göre değişik yemek takımları bulmak mümkün. Modern tarzda hem kullanacağınız yemeğe hem de ortama göre farklı porselen, seramik veya cam malzemeden üretilmiş yemek takımı modelleri karşımıza çıkmaktadır.

 

Yemeğe lezzetini veren her ne kadar yapım aşamasındaki el lezzeti olsa da yemek yapımı sırasında kullanılan tencere ya da tavanın türü, yemeğin türüne uygun olmalıdır.

Tamamını Göster

Yemek Takımı Modelleri

 

Yemek takımları her evin vazgeçilmez eşyasıdır. İster evde ister restoranda olsun yemeklerin nasıl sunulduğu önemlidir. Yemeğin en güzel şekilde sunulmasını da ancak yemek takımları ile mümkün olur. Bir takım almak istediğinizde parça sayısına ve çeşidine göre değişik yemek takımları bulmak mümkün. Modern tarzda hem kullanacağınız yemeğe hem de ortama göre farklı porselen, seramik veya cam malzemeden üretilmiş yemek takımı modelleri karşımıza çıkmaktadır.

 

Yemeğe lezzetini veren her ne kadar yapım aşamasındaki el lezzeti olsa da yemek yapımı sırasında kullanılan tencere ya da tavanın türü, yemeğin türüne uygun olmalıdır. Yemeklerinizi daha lezzetli hale getirmek için kaliteli ve yemeklere uygun malzeme kullanılması gerekmektedir. Yemeğin lezzeti kadar yemeklerin sunum şekli de yemekleri güzelleştiren detaylardandır. Türk halkı gibi yemek kültürü gelişmiş ve yemeğe son derece önem veren milletlerde yemek lezzetiyle birlikte yemek sunumunda da her detayı incelikle düşünülmektedir. Çünkü güzel bir yemek güzel bir sunumla birleştiğinde hem tadına hem sunumuna doyum olmaz. 

 

Yemek Takımı Parçaları ve Çeşitleri

 

Yemek takımlarının içerisindeki parçalar kişi sayısına göre değişse de genel olarak içerisinde yemek tabakları, çorba kaseleri, çukur tabaklar ve servis tabakları bulunmaktadır. Özellikle porselen takımlarda bir adet çorba tenceresi de bulunur. Kişi sayısına ve yemek takımı seçiminize göre bu parçaların sayısında değişiklikler olabilir.

 

Yemeklere kattığı şıklık ve zarafet nedeniyle oldukça sık tercih edilen yemek takımları her zevke uygun çeşitler barındırmaktadır. Yalnız özel günler için değil günlük yaşamınızda da birbirinden güzel sunumlar yapmanızı sağlayacak birçok çeşit bulunmaktadır. Günlük kullanım için daha çok 6 kişilik yemek takımları uygun olabildiği gibi, daha kalabalık sofralar için 12 kişilik yemek takımları da bulunmaktadır. 6 kişilik yemek takımları 24 parça iken 12 kişilik yemek takımları 58 parçadan oluşmaktadır. Şekil olarak ise yuvarlak, oval ya da kare olarak üretilen yemek takımları sade, modern, klasik ya da sıra dışı tasarımlarla her göze her zevke göre tasarlanmaktadır. Siz de kendinize bu çeşitler arasından en uygununu seçmek istiyorsanız Evkur’dan faydalanabilirsiniz. Ayrıca Çatal-Bıçak Takımları, kahvaltı takımları ve çok daha fazla ürüne Evkur’dan ulaşabilirsiniz.

 

Yemek Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Yemek takımı seçerken kalitesine, fiyatına, parça sayısına dikkat edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta yemek takımını kaç kişilik alacağınızdır. Ailenizin ya da misafirlerinizin kalabalık durumuna göre tek kişilikten 12 kişilik yemek takımı seçeneğine kadar farklı sayılarda yemek takımları bulmanız mümkün. Alacağınız yemek takımının parça sayısına karar verdikten sonra yapmanız gereken şey formuna karar vermektir. Yuvarlak yemek takımları en sık kullanılan yemek takımlarından olsa da son zamanlarda kare yemek takımlarına ilgi son derece yüksektir. Daha sonra ise rengine ve desenine karar vermeniz gerekmektedir. Desen ve rengine karar vermeden önce yemek masanızla, yemek odanızla, mutfağınızla uyumuna dikkat etmelisiniz çünkü yemek hazırlama ve sunma sürecini bir sanata dönüştürmeniz için her parçanın birbiriyle ahenk içinde olması gerekir.

 

Yemek Takımı Seçimi: Yemek yapımı sonrası yemeklerin sanatsal bir şekilde sunulması, sofranızda ağırladığınız misafirlerinize lezzet şöleni yanında görsel şölen de yaşatmanız önem taşıyabilir. Bu nedenle misafirlerinize uygun sayıda ve özenle seçilmiş yemek takımları kullanmanız sizi o gecenin en önemli kişisi haline getirebilir. Yemek takımının seçiminin önemli yanlarından birisi de kaliteli ve dayanıklı yemek takımları seçimidir. Kaliteli yemek takımları uzun ömürlü kullanım sağlayabilir. Sunulan avantajlı taksitle ödeme yöntemleri sayesinde siz de Evkur farkı ile taksitli yemek takımı sahibi olabilirsiniz. 

 

 

Yemek Takımları Nasıl Muhafaza Edilir? 

 

Mutfak gereçlerini mümkün olduğunca tozlanmayacak veya daha az tozlanacağını düşündüğünüz yerlerde saklamalısınız. Yemek takımlarınızı eğer uzun süreli kullanmadıysanız nerede olursa olsun zaman içinde tozlanacaktır. Kullanmadan önce yıkayıp kullanmak en hijyenik yol olacaktır. Yıkandıktan sonra hemen kaldıracak iseniz iyice kuruduğundan emin olmalısınız. Bazı yemek takımları çok hassastır bu yüzden kaldırırken kırılmamaları için aralarına kağıt havlu benzeri eşyalar koyabilirsiniz.

 

Kişi Sayısına Göre Yemek Takımları Kaç Parçadır?

 

Yemek masası takımı içerisinde genellikle yemek tabakları, çorba kaseleri, servis tabakları, tepsiler, salata, tatlı tabakları gibi farklı çeşitler barındırır. 

1 Kişilik Yemek Takımları: Tek kişilik yemek takımlarında 3-6 parça bulunmaktadır. Yalnız yaşayanlar için uygundur.

2 Kişilik Yemek Takımları: İki kişilik yemek takımları 6-8 parça içermektedir. En az 2 adet yemek tabağı, çorba kasesi ve servis tabağı içerisinde bulunmaktadır.

4 Kişilik Yemek Takımları: Dört kişilik yemek takımları 12-20 parçaya sahiptirler. İçerisinde dörder parça yemek tabağı, çorba kasesi ve servis tabağı bulunmaktadır. 

6 Kişilik Yemek Takımları: Altı Kişilik yemek takımları 18-24 parçaya sahiptir. Günlük sıradan bir aile kullanımı için oldukça idealdir. 

12 İki Kişilik Yemek Takımları: On iki kişilik yemek takımları 58-86 parçaya sahiptir. Kalabalık sofralar için idealdir. İçerisinde 12 parça olmak üzere yemek tabağı, çorba kasesi, servis tabağı, ve tatlı tabakları bulunmaktadır. Çeyiz alışverişi için ve yeni ev kuranlar için en uygunudur. 

 

Yemek Takımı Türleri

 

Porselen Yemek Takımları: Nesiller geçse de eskimeyen porselen yemek takımları günümüzde de yemek masalarının baş tacı durumundadır. Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılması, renk ve desen konusunda birçok çeşit içermesi onu vazgeçilmezlerden yapmaktadır. Eski tarihe de dayandığını için ezelden bir tasarım harikası olan porselen yemek takımları kendine özgü çizgileri, uzun kullanım ömrü ve nostaljik havasıyla, masalarınızla tarihi birleştirmek için tercih edebilirsiniz. 

 

Seramik Yemek Takımları: Sık sık porselen yemek takımları işe karıştırılsa da üretiminde kullanılan ısı sebebiyle seramik ve porselen farklılaşmaktadır. Üretimi esnasında yüksek sıcaklığa maruz kalması sebebiyle porselenlere göre daha güçlü bir yapıda olan seramik yemek takımları sofralarınıza gücün sanatını getirmek için tercih edecekleriniz arasında olmalıdır.

 

Kare Yemek Takımı: Son dönemlerin yükselen trendlerinden olan kare yemek takımları yeni nesil evlerin vazgeçilmezi durumdadır. Yemek masalarında modern ve şık tasarımlarıyla adeta sanat tablosu gibi görünen kare yemek takımları size alışkanlıklarınızı bozdurabilecek bir güzelliktedir. Yemek Sofralarında alışılmışın dışına çıkmak için tercih edebilirsiniz. 

 

Cam Yemek Takımı: Zarif görünüşü ve kırılgan yapısıyla yemeklerinize şık bir görüntü katan cam yemek takımları, en bilindik yemek takımlarındandır. Düşme ve çarpmalarda kırılma riskine karşın doğru ve düzgün sakladığınız takdirde uzun yıllar sofranızı şekillendirecektir.

 

Beyaz Yemek Takımı: Nesiller boyunca kullanılan zarafetin timsali beyaz yemek takımları modelleri ile sofralarınıza zarafeti getirebilirsiniz. Her evde ve mekânda kullanımı tercih edilen beyaz yemek takımları hem özel anlarınızda hem de günlük kullanımlarında vazgeçilmeziniz olacak. Parça sayısına göre geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan beyaz yemek takımları, doğum günleri, davetler, düğünler, toplantılar gibi birçok özel günde ilk tercih edilenlerdendir. 

 

Siyah Yemek Takımı: Yeni nesille birlikte kullanımı artan siyah yemek takımları sayesinde sofralarınızda alışılmışın dışında renklere ve çizgilere çıkarmak ve misafirlerinizi şaşırtmak tam size göre. Siyahın asaletini sofralarınıza taşımak istiyorsanız siz de siyah yemek takımlarını seçebilirsiniz. 

 

Yemek Takımı Fiyatları

 

Yemek takımı fiyatları kullanılan malzeme ve parça sayısına göre değişiklik göstermektedir. Evkur avantajlarıyla elden taksitle veya senetle, 24 aya varan taksit seçenekleri ile kredi kartsız yemek takımı sahibi olabilirsiniz. Fiyatlar yemek takımının kalitesine, türüne ve içerdiği parça sayısına göre değişim gösterebilmektedir. Kampanya zamanlarında daha uygun fiyatlı yemek takımı modelleri bulabilirsiniz.

Özeti Göster