⇡ Başa Dön
Ürün Çeşidi
Marka
Yorgan Ebadı (cm)
Kişi Sayısı
FİYAT
GÖSTERİM:
SIRALAMA:
FİLTRELE
Taksitle Yorgan Satın Alma Avantajları Evkur'da

Yorgan

 Kış aylarında uykunun bazı olmazsa olmazları vardır. Battaniyeler, yorganlar sıcacık uykunuzu bölmeden sizlere sıcacık bir uyku sunarlar. Rahat ve uzun soluklu uyku için yastık ve yatak kadar kaliteli yorgan kullanımı da oldukça gereklidir. Sarılıp sıcacık uyuyabildiğiniz, tüm stresinizi alan yorgan modellerini Evkur’da bulabilirsiniz.

Yorgan çeşitleri, içerdiği malzemeye göre sınıflandırılabilir. Ebat olarak ise yorganlar; tek kişilik yorganlar, çift kişilik yorganlar ve bebek yorganları olmak üzere üçe ayrılır. Satın alırken dikkat edilmesi gereken ise yatak ölçüsü ve kişi kapasitesidir. Tek kişilik ve çift kişilik yatak ölçülerinin tamamı birbiriyle aynı değildir.

Tamamını Göster

Yorgan

 

Kış aylarında uykunun bazı olmazsa olmazları vardır. Battaniyeler, yorganlar sıcacık uykunuzu bölmeden sizlere sıcacık bir uyku sunarlar. Rahat ve uzun soluklu uyku için yastık ve yatak kadar kaliteli yorgan kullanımı da oldukça gereklidir. Sarılıp sıcacık uyuyabildiğiniz, tüm stresinizi alan yorgan modellerini Evkur’da bulabilirsiniz.

Yorgan çeşitleri, içerdiği malzemeye göre sınıflandırılabilir. Ebat olarak ise yorganlar; tek kişilik yorganlar, çift kişilik yorganlar ve bebek yorganları olmak üzere üçe ayrılır. Satın alırken dikkat edilmesi gereken ise yatak ölçüsü ve kişi kapasitesidir. Tek kişilik ve çift kişilik yatak ölçülerinin tamamı birbiriyle aynı değildir. Yatağınızın ölçüsü ile alacağınız yorganın ölçüsünü mutlaka uyuşmalıdır.

 

Yorgan Çeşitleri

 

Yorganların üretiminde kullanılan farklı materyallerle değişik yorgan çeşitleri elde edilebilir. Yorgan çeşitleri arasında silikon, yün, pamuk, mikrofiber, kaz tüyü, bambu ve ipek yorganlar bulunmaktadır. Buna bağlı olarak yorganların işlevleri de farklılık gösterir. Yatak odasının, oda sıcaklığı yorgan seçiminde oldukça etkilidir. Hem odanın sıcaklığına hem de kendi konforunuza uyum sağlayacak yorgan modelleri ile güzel bir uyku çekebilirsiniz.

 

Pamuk yorganlar, ısıyı tutan bir yapıya sahiptir. Dört mevsim kullanımına uygun oldukları için sadece kış aylarında değil, bahar aylarında da kullanıma uygundur. Nefes alabilme özelliği sayesinde terletmeyen yorganlar arasında bulunurlar. Pamuk yorganlar, uyku esnasında size en üst seviyede rahatlık sağlarlar. Terletmeyen yapısı ile özellikle bahar aylarında kullanılan pamuk yorganların ince olanları, yazlık yorgan olarak da bilinmektedir. Bu tarz pamuk yorganlar, sıcak aylarda rahatlıkla kullanılabilir. Pamuk yorganlar dokuma işlemi yapılırken doğallıklarını korurlar. Yumuşaklıklarının yanı sıra havayı içine hapsedebilmeleri sayesinde yalıtım konusunda da oldukça başarılıdırlar.

 

Yün yorganlar kış aylarının en vazgeçilmezidir. Soğuk iklimde yaşayanların özellikle tercih ettiği yorgan türü yün yorganlardır. Kalın ve doğal yapısıyla gece üşümelerini engeller ve sıcak tutar. Yün yorganlar, genellikle koyun yününden elde edilen kışlık yorganlardandır. Doğal, yenilenebilir, dayanıklı, sıcak tutan, sağlıklı bir yorgan seçimi yapmak istiyorsanız yün dolgulu ürünleri tercih edebilirsiniz.  Isıyı eşit bir şekilde dağıtan ve sıcak tutan yün yorganlar, diğer yorganlara göre daha ağırdır. Doğa dostu olan bu sağlıklı yorgan çeşidi esnek ve yumuşaktır. Bu yapısı sizlere oldukça konforlu bir uyku imkânı sunar. Son derece hijyenik bir seçenektir. Yün yorganlar, ıslaklık hissi vermeden nem emebilirler. Doğal, yıkanabilir ve uzun ömürlüdür.

 

Elyaf yorganlar oldukça yumuşak ve kullanıcıları son derece mutlu eden yorgan çeşitleri arasındadır. Elyaf yorganlar hafif olması ile bilinirler. Isıyı maksimum derecede koruyan elyaf yorganlar çoğunluğun tercih sebebidir. Başka bir tercih edilme nedeni de elyaf yorgan fiyatlarının uygun olmasıdır. Yün yorgana göre, yarı yarıya fiyat farkı olması sebebiyle ekonomik bir yorgan tercih etmek isteyen kullanıcılar tarafından seçilmektedirler. Kolay yıkanır ve kolay kurur. Bulutların üzerinde gibi yumuşak bir uyku istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

 

Sağlıklı yorgan modellerinden olan microfiber yorganlar pek çok kişinin elyaf olarak tanıdığı yorganlardır. Microfiber yorganlar, polyester liflerin birleşiminden oluşan bir üründür. Yumuşak ve hafif yapısı ile sıklıkla tercih edilirler. Mikrofiber dolgu malzemeleri hava sirkülasyonu sağladığı için kullanıcılara konforlu bir uyku ortamı hazırlar. Microfiber yorganlar, nefes alan bir yapıya sahip olduğu için terletmez ve yaz aylarında rahat bir uyku çekmenize büyük oranda yardımcı olur. Dolayısıyla yaz mevsiminde ve bahar aylarında microfiber yorganlar kullanıma oldukça uygundur. Ürün özel dokunmuş kumaşı sayesinde ciltte yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar. Microfiber yumuşak bir yapıda olmasının yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Ürün hafiftir ve gayet kolay taşınabilir. Su geçirmez olan yorganın su emiciliği oldukça yüksektir. Kullanım şartlarına ve temizlik bakım önerilerine dikkat edildiği takdirde uzun yıllar kullanılabilir.

 

 

Sürekliliğe önem veriyorsanız tercihiniz kesinlikle bambu yorganlardan yana olmalıdır. Bu ürünler hava geçirgenliği bakımından oldukça iyi ürünlerdir. Vücudunuzun nefes almasına katkı sağlar. Hafif ve yumuşak yapısı sayesinde evlerin vazgeçilmezi haline gelir. Bambu yorganlar, nefes alabilir bir yapıya sahip olması ve kişiyi terletmemesi nedeniyle ılık havalarda tercih edilir. Mevsim geçişlerinde kullanıma uygundur. Yazın serin, kışın sıcak bir uyku sunar. Makinede yıkanabilme özelliği sayesinde kullanıcılara kolay temizleyebilme rahatlığı sunar.

 

Yorgan seçimini etkileyen başka faktörler de bulunmaktadır. Hava ne kadar soğuk olursa olsun kalın yorganla yatmayı sevmiyorsanız kendi konforunuza göre bir yorgan seçmelisiniz. İnce bir yorganın dolgu oranını 200-225 gr/m² olarak düşünebilirsiniz. Kalın yorganlarda ise bu oran 300-400 gr/m²’ye kadar çıkabilmektedir. Yorgan dolgu malzemesi kalitesi sıcak tutma konusunda her zaman ağırlıktan daha önemli bir faktördür. Kaliteli materyalden üretilmiş yorganlar kullanıcısına, ince bile olsa rahat terletmeyen bir sıcaklık sunar. Son olarak alerjik bünyelerin yorgan seçerken dikkat edeceği hususlardan bahsetmek gerekir. Anti alerjik dolgu malzemesi ve kumaş özelliğine sahip modeller özellikle solunum yolu alerji rahatsızlığı olanlar için ideal ürünlerdir. Yün materyal alerjik kişiler için uygun olmasa da bambu ve pamuk yorgan kullanımı bu kişiler için oldukça konforlu bir uyku sunar.

 

Yorgan Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Yorgan seçimi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz unsurlar vardır. Almış olduğunuz yorganı hangi mevsimde kullanacağınız veya nasıl bir yatak için tercih edeceğiniz yorgan seçiminizde önemli noktalar olarak sayılır. Yatağınızın ölçülerine uygun bir yorgan tercihi yapmak hem görünüş hem de rahatlık bakımından dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Aynı zamanda alınan yorganın tek veya çift kişilik olması da bu derece önemlidir. Yorganlar, her ne kadar ısınma amacıyla kullanılsa da ev dekorasyonunun bir parçası sayılırlar. Renkli, desenli modeller ya da bembeyaz yorganlar yatak odanızın havasını değiştirecektir.

 

Genel olarak kış aylarında rağbet gören yorganların, dört mevsim için kullanılabilen modelleri bulunmaktır. Tercih ettiğiniz yorganın özellikleri uyku rahatınızı etkilemektedir. Rahatsız, terleten yorganlar vakit geçirmeden değiştirilmelidir. Aradığınız yorgan modeline Evkur’un sunduğu hiç peşinatsız, kredi kartsız, taksitli ödeme avantajıyla sahip olabilirsiniz.

 

Yorganların Temizliği Nasıl Olmalı?

 

Yorganları korumak için üzerine nevresim takımı geçirmek en uygun yöntemdir. Evlerde nevresim takımları düzenli ve sık aralıklarla yıkansa da yorgan temizliğinin senede bir kez yapılması yeterlidir. Uzun ömürlü kullanım için yorganları yıkama talimatına uygun bir şekilde yıkamaya dikkat etmelisiniz.

 

Yıkama talimatını bilmediğiniz yorganlar için çözüm kuru temizlemedir. Her boy ve modelde yorganın rahatlıkla yıkanabildiği ve yorganlara özel programlara sahip kuru temizleme makineleri bulunmaktadır. Bu makinelerde yün yorganlar bile herhangi bir sorunla karşılaşılmadan yıkanabilmektedir. Yorgan temizliğinde beyazlatıcı kullanılması ve ütüleme genel olarak önerilmemektedir.

 

Yorgan modelleri yatak odalarının dekorasyonunu tamamlayan ürünlerdir. Evkur’un kullanıcılarına sunduğu 24 aya varan peşinatsız, kredi kartsız taksit avantajları ile seçtiğiniz yorganlara hemen sahip olabilirsiniz.

Özeti Göster